Vendimi i UEFA-s, Shqipëri-Francë inauguron stadiumin “Arena Kombëtare”

Nuk ka më asnjë pikëpyetje. Ndeshja e fundit kualifikuese e Grupit H, në eliminatoret e Evropianit 2020 Shqipëri-Francë, do të luhet në stadiumin “Arena...

Dokumentet/ Nuk morën pikët për të fituar Shkollën e...

Dy kandidatet e listuara të parat nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, Arta Vorpsi dhe Elsa Toska, sipas dokumenteve zyrtare rezultojnë se nuk...

Mustafa i përgjigjet Ramës: Nuk ta uroj ta provosh...

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa u është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengetit ballkanik. Mustafa thotë se s’dëshiron ta...

Itali, e detyrueshme pajisja kundër harresës së foshnjave në...

Nga sot, në Itali është bërë i detyrueshëm vendosja e një pajisjeje kundër harresës së fëmijëve në makina, mungesa e së cilës do të...

Britanikët “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët, ja konsumatorët...

Britanikët janë “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët. Ky është rezultati i Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik dhe të Zhvillimeve ose OECD. Statistikat tregojnë se çdo...

Rama: Kush flet për Shqipërinë e Madhe dhe Jugosllavinë...

“Kush flet për Shqipëri të Madhe, kush flet për heqje të kufijve të Kosovës, tani të heshtë. Kush flet për Jugosllavinë, mbase ka jetuar...

Itali, e detyrueshme pajisja kundër harresës së foshnjave në...

Nga sot, në Itali është bërë i detyrueshëm vendosja e një pajisjeje kundër harresës së fëmijëve në makina, mungesa e së cilës do të...

Xhensila i tregon përrallën e jetës së saj Ajkës,...

TIRANE Xhensila Myrtezaj mbwmjen e djeshme ka qenë e ftuar në “Klanifornia”, ku përveç pyetësorit të përgatitur nga Marina Vjollca, Xhensila u përball edhe me...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin,...

ROMË Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij...

Raporti/ Shqipëria, shteti që e di më pak anglishten...

Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm...

Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24...

Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi...

Koreano-Jugorët provojnë ”vdekjen” per te kuptuar rendesine e jetes

Ç'do te thote te vdesesh "per te kuptuar rendesine e jetes", po ja...keta koreanojugoret seç kane ca shpikje si kjo.... Koreanojugorët po tentojnë të nxjerrin...

Aktualitet

Vendimi i UEFA-s, Shqipëri-Francë inauguron stadiumin “Arena Kombëtare”

Nuk ka më asnjë pikëpyetje. Ndeshja e fundit kualifikuese e Grupit H, në eliminatoret e Evropianit 2020 Shqipëri-Francë, do të luhet në stadiumin “Arena...

Dokumentet/ Nuk morën pikët për të fituar Shkollën e...

Dy kandidatet e listuara të parat nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, Arta Vorpsi dhe Elsa Toska, sipas dokumenteve zyrtare rezultojnë se nuk...

Mustafa i përgjigjet Ramës: Nuk ta uroj ta provosh...

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa u është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengetit ballkanik. Mustafa thotë se s’dëshiron ta...

Itali, e detyrueshme pajisja kundër harresës së foshnjave në...

Nga sot, në Itali është bërë i detyrueshëm vendosja e një pajisjeje kundër harresës së fëmijëve në makina, mungesa e së cilës do të...

Britanikët “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët, ja konsumatorët...

Britanikët janë “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët. Ky është rezultati i Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik dhe të Zhvillimeve ose OECD. Statistikat tregojnë se çdo...

Sociale

Itali, e detyrueshme pajisja kundër harresës së foshnjave në...

Nga sot, në Itali është bërë i detyrueshëm vendosja e një pajisjeje kundër harresës së fëmijëve në makina, mungesa e së cilës do të...

Xhensila i tregon përrallën e jetës së saj Ajkës,...

TIRANE Xhensila Myrtezaj mbwmjen e djeshme ka qenë e ftuar në “Klanifornia”, ku përveç pyetësorit të përgatitur nga Marina Vjollca, Xhensila u përball edhe me...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin,...

ROMË Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij...

Raporti/ Shqipëria, shteti që e di më pak anglishten...

Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm...

Korça nuk ka paqe, 6 lëkundje tërmeti për 24...

Lëkundje të tjera tërmeti, të gjitha me epiqendër në Korçë. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi...

Showbiz

Analize

Dokumentet/ Nuk morën pikët për të fituar Shkollën e...

Dy kandidatet e listuara të parat nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, Arta Vorpsi dhe Elsa Toska, sipas dokumenteve zyrtare rezultojnë se nuk...

Mustafa i përgjigjet Ramës: Nuk ta uroj ta provosh...

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa u është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengetit ballkanik. Mustafa thotë se s’dëshiron ta...

VIDEO/ “Arena Kombëtare” hap dyert, luhet ndeshja e parë...

“Arena Kombëtare” hap dyert dhe ndez prozhektorët për herë të parë. Në pritje të inagurimit zyrtar me ndeshjen kundër Francës për eliminatoret e Euro...

Fiqtë e thatë, pse duhet t’i përdorni për tretjen...

Fiqtë janë kultivuar në botë për më shumë se 7000 vjet më rradhë. Tharja e tyre ka mundësuar shpërndarjen e tyre në distanca të largëta...

Këto janë 5 GABIMET që bëni të gjithë në...

Nuk është sekret që Instagrami është padiskutim rrjeti social më i preferuar nga përdoruesit dhe njerëzit kalojnë një pjesë të mirë të ditës në...

Dogji të dashurin me benzinë, vajza dënohet 60 vjet...

Një vajzë në SHBA, që dogji të dashurin me benzinë dhe e mbylli në shtëpi, u dënua me 60 vjet burg nga Gjykata e...

Merr formë makina SUV nga Mitsubishi, shfaqet zyrtarisht në...

Ky SUV i çuditshëm, shfaqet në fund të muajit në Tokyo Motor Show Gjatë muajit të kaluar, Mitsubishi tregoi se do të sjellë një makinë...

Zjarrfikësit që u bënë njeherësh baballarë

Në mes të marsit dhe korrikut, nëntë zjarrëfikës të një njësie në Rancho Cucamonga Fire District në Kaliforni, u bënë ballallarë njëherësh. Të gjitha bashkëshortet...

Itali, e detyrueshme pajisja kundër harresës së foshnjave në...

Nga sot, në Itali është bërë i detyrueshëm vendosja e një pajisjeje kundër harresës së fëmijëve në makina, mungesa e së cilës do të...

Britanikët “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët, ja konsumatorët...

Britanikët janë “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët. Ky është rezultati i Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik dhe të Zhvillimeve ose OECD. Statistikat tregojnë se çdo...

Ju nënshtrua operacionit për tu bërë grua, u rikthye...

Në prill 1983, pas dy vitesh terapi të hormoneve, Walt Heyer iu nënshtrua një operacioni për ri-caktimin gjinor të tij dhe u bë grua....

CENTRAL PARK, NEW YORK, ROSAKU I RRALLE MAGJEPS TURISTET

Një rosak i rrallë ka tërhequr jo pak vëmendjen e turmave të mëdha të turistëve në Central Park të New York, në SHBA. Turistët përpiqen...

Në një anije 100-vjeçare gjenden 600 shishe… konjak!

Më 22 tetor, Ocean X, një kompani suedeze, e specializuar në kërkimin e pijeve alkoolike shumëvjeçare të humbura në det, zbuloi nga mbetjet e...

Rama: Kush flet për Shqipërinë e Madhe dhe Jugosllavinë...

“Kush flet për Shqipëri të Madhe, kush flet për heqje të kufijve të Kosovës, tani të heshtë. Kush flet për Jugosllavinë, mbase ka jetuar...

U shpall në kërkim për kultivim dhe trafik droge,...

GJIROKASTËR Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga pak çaste më parë një të ri të shpallur në kërkim. I arrestuari prej dy ditësh qëndornte...

‘36.1% e bizneseve thonë se është kërkuar ryshfet’, raporti i BB: Ryshfeti në Shqiperi më i larti në rajon

Korrupsioni në Shqipëri është tre herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë qendrore. Nuk ka krahasim me...

Tkurret arka e shtetit. Pr/buxheti 2020, asnjë fond për rritje pagash e pensionesh, 14.6 mld lekë për pagesat e PPP

Qeveria ka prioritet koncesionet dhe jo rritjen e pagave per 150 mijë punonjësit e administratës. Në projektbuxhetin për vitin e ardhshëm nuk është parashikuar...

Hallet e rënda të 15-vjeçares jetime: Shpirti im e di sa vuan! Elvisi: Histori e pabesueshme!

Ballshi ka një terren të vështirë me një shtrirje të madhe gjeografike, dhe infrastrukturë të keqe. Banorët po shpërngulen dita-ditës. Në lagjen “Velaj” të...

Raporti i “Doing Business”, Shqipëria rënie drastike me 19 vende, kthehemi mbrapsht 7 vite

Banka Botërore ‘nxin’ Shqipërinë sa i takon lehtësisë së të bërit biznes. Sipas raportit më prestigjioz të BB në nivel global “Doing Business”, Shqipëria...

“Shqipëria po zvogëlohet për dy arsye”, OKB të dhëna shokuese: 38 persona në ditë emigruan (neto) në 2019-n

Në një ditë nga vendi largohen 38 emigrantë më shumë se ato që kthehen, sipas të dhënave të fundit nga Organizata e Kombeve të...

Pas Bankës Botërore edhe FMN parashikon ulje të rritjes ekonomike në vend: Do jetë vetëm 3%

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka ulur ndjeshëm parashikimin për rritjen ekonomike të vendit për vitin 2019, në raportin e fundit të “Pasqyrës Ekonomike Globale, tetor...

BE ‘JO’ çeljes së negociatave me Shqipërinë, DASH kundër vendimit: Jemi të zhgënjyer

“Shtetet e Bashkuara mbështesin përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe aspiratat e tyre...

Sa do të paguhet për sigurimin e detyrueshëm të ndërtesave

Pas tërmeteve “tundet” qeveria, nuk regjistrohen pronat pa sigurim 10-vjeçar. Caktohen çmimet minimale për sigurimin e ndërtesave 100 euro prim për 100 mijë euro...

“Të ardhurat kanë rënë tek familjet më 2019”, BSH: Papunësia është rritur

Mbi 2000 familje të vrojtuara nga Banka e Shqipërisë raportuan rënie të punësimit, të ardhurave dhe shpenzimeve në gjashtë muajt e parë të vitit....

Shqipërisë i ikën ‘truri’, raporti i BB: 40% e shqiptarëve në emigrim me arsim të lartë

Emigrimi i punëtorëve me arsim të lartë drejt vendeve europiane shihet me shqetësim në raportin e fundit të Bankës Botërorë. Në raportin e vjeshtës...

BSH: Çmimet e banesave u rriten me 1.8% në 6-mujor. Operatorët e tregut: Bie kërkesa

Banka e Shqipërisë raportoi se çmimet e banesave janë rritur me 1.8 për qind në gjashtëmujorin e parë të vitit në raport me të...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim...

Fëmijët e vetëm marrin peshë më lehtë, shkak zakonet...

Sipas një studimi të fundit të botuar në revistën “Journal of Nutrition Education And Sjellje”, mbipesha e adoleshentëve do të ishte shumë më e...

Vendimi i UEFA-s, Shqipëri-Francë inauguron stadiumin “Arena Kombëtare”

Nuk ka më asnjë pikëpyetje. Ndeshja e fundit kualifikuese e Grupit H, në eliminatoret e Evropianit 2020 Shqipëri-Francë, do të luhet në stadiumin “Arena...

U largua i zemëruar nga stadiumi pas zëvendësimit, vjen...

Minuta e 55-të e ndeshjes kundër Milanit dhe Sarri vendos ta ndërrojë për të dytën sfidë radhazi… Cristiano Ronaldo nuk e pret mirë zëvendësimin....

VIDEO/ “Arena Kombëtare” hap dyert, luhet ndeshja e parë...

“Arena Kombëtare” hap dyert dhe ndez prozhektorët për herë të parë. Në pritje të inagurimit zyrtar me ndeshjen kundër Francës për eliminatoret e Euro...

SuperBenzema! Real Madrid mposht 4-0 Eibarin dhe ngjitet i...

Në “Ipurua” nuk ka aspak rivalitet! Real Madridi arkivon dosjen “Eibar” në më pak se gjysmë ore lojë dhe rikthehet në krye të kampionatit....

Granit Xhaka si Mauro Ikardi! Arsenali nuk e do...

Tek Arsenali çështja “Xhaka” duket se do shndërrohet në ato kafshatat e vështira për t’u kapërdirë, të cilat i ke më të lehta ti...

Samsung së shpejti telefon me kamera 108MP

Këto ditë kur performancat në telefona inteligjentë kanë filluar të jenë të njejta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone-ve po përpiqen të...

Ja si duhet të veproni, nëse celulari juaj bie...

Ju ka ndodhur ndonjëherë që celulari juaj t’ju ketë rënë në një enë me ujë? Nëse mendoni se aparati juaj tashmë ka dalë jashtë...

Interneti i së ardhmes kuantik, i shpejtë dhe i...

E ardhmja e internetit është web-i kuantik, ku komunikimet midis kompjuterëve do të bazohen në vetitë e botës së atomeve dhe grimcave elementare, është...

Kina me transmetime 5G- 50 qytete do të përdorin...

Operatorët e telefonisë mobile në Kinë i kanë mundësuar klientëve te tyre shërbimet e gjeneratës së re të komunikimeve 5G, në një kohë kur...

Shpiket roboti që zgjidh Kubin e Rubikut me një...

Gati roboti që di të zgjidhë Kubin e Rubikut dhe e bën atë me një dorë. Quhet Dactyl dhe nuk është thjesht një kuriozitet, por...

Receta

Video

Video/Ja sesi hadjuti 39-vjeçar vrau dy policë brenda komisariatit...

Katër ditë pasi ndodhi ngjarja, policia ka publikuar video e momentit kur hajduti qëllon për vdekje dy oficerë policie dhe plagos një tjetër brenda...

Sherr në aeroplan, policia portugeze nxjerr jashtë pasagjerin

Një pasagjer 20-vjeçar akuzoi policinë portugeze për dhunë fizike duke thënë se i lënduan dorën, qafën dhe këmbën. Mediat e huaja raportojnë se Rafik Boutiche...

INXHINIERI I NASA-s TESTON TERHEQJEN E PESHKAQENEVE NEPERMJET GJAKUT...

Ish-inxhinieri i NASA-s, me 7,8 milion ndjekes, vendosi që kjo të ishte java e peshkaqenëve, ndersa testoi nëse peshkaqenët në të vërtetë mund të...

Neymar nxjerr gjithçka në publik pas akuzave për përdhunim...

Neymar Junior nuk ka hezituar ti përgjigjet menjëherë akuzave që vijnë nga Brazili, për dhunë seksuale. Braziliani, që akuzohet nga një vajzë se e...

Video – Schwarzenegger goditet me shkelm në shpinë

    Arnold Schwarzenegger është sulmuar fizikisht me shkelm në shpinë, teksa merrte pjesë në një event sportiv në Johannesburg, në Afrikën e Jugut. 71 vjeçari aktor...

Videoja e sherrit, si u përplasën fizikisht zyrtarët kosovarë

Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryesore në Mitrovicë. Gazeta Express...

Horoskopi për ditën e sotme, 12 nëntor 2019

Dashi Beqarët duhet të përfitojnë nga mundësitë që do iu ofrohen për takime, sepse raste të tilla vijnë rrallë. Financat do jenë më të qëndrueshme...

Horoskopi për ditën e sotme, 9 nëntor 2019

Dashi Kujdes duhet të tregoni me shëndetin, i cili gjatë kësaj periudhe paraqitet pak i dobët. Edhe pse mëngjesi do të jetë pak i vështirë...

Horoskopi për ditën e sotme, 8 nëntor 2019

Dashi Do të ndjeni dëshirën për ta ngritur në piedestal partnerin/partneren tuaj. Do të dëshironi që ta shihni atë si personin perfekt për ju. Do...

Horoskopi për ditën e sotme, 7 nëntor 2019

Dashi Ka gjasa që sot të jeni në qendër të vëmendjes. Merrni drejtimin dhe të tjerët do t’ju ndjekin. Tregohuni vetvetja dhe bëjeni bisedën sa...

Horoskopi për ditën e sotme, 5 nëntor 2019

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të hezitojnë vazhdimisht gjatë ditë së sotme. Do t’ju duhet të bëni një zgjedhje: ose të thoni të...

Video

Video/Ja sesi hadjuti 39-vjeçar vrau dy policë brenda komisariatit...

Katër ditë pasi ndodhi ngjarja, policia ka publikuar video e momentit kur hajduti qëllon për vdekje dy oficerë policie dhe plagos një tjetër brenda...

Sherr në aeroplan, policia portugeze nxjerr jashtë pasagjerin

Një pasagjer 20-vjeçar akuzoi policinë portugeze për dhunë fizike duke thënë se i lënduan dorën, qafën dhe këmbën. Mediat e huaja raportojnë se Rafik Boutiche...

INXHINIERI I NASA-s TESTON TERHEQJEN E PESHKAQENEVE NEPERMJET GJAKUT...

Ish-inxhinieri i NASA-s, me 7,8 milion ndjekes, vendosi që kjo të ishte java e peshkaqenëve, ndersa testoi nëse peshkaqenët në të vërtetë mund të...

Neymar nxjerr gjithçka në publik pas akuzave për përdhunim...

Neymar Junior nuk ka hezituar ti përgjigjet menjëherë akuzave që vijnë nga Brazili, për dhunë seksuale. Braziliani, që akuzohet nga një vajzë se e...

Video – Schwarzenegger goditet me shkelm në shpinë

    Arnold Schwarzenegger është sulmuar fizikisht me shkelm në shpinë, teksa merrte pjesë në një event sportiv në Johannesburg, në Afrikën e Jugut. 71 vjeçari aktor...

Videoja e sherrit, si u përplasën fizikisht zyrtarët kosovarë

Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryesore në Mitrovicë. Gazeta Express...