DEKLARATË/Policia shoqëron në komisarjat personat që shpërndanë lajmin e...

Policia e Shtetit: Menjëherë pas publikimit të një lajmi të rremë në portalin "SYRI.net" dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas...

Xhaçka paralajmëroi burg për autorin e lajmit të rremë...

Ministrja Olta Xhaçka paralajmëroi burg për autorin e lajmit të rremë, por sa vite rrezikon të dënohet. Referuar nenit 267, të Kodit Penal "Përhapja e...

Tërmeti, Veliaj fton qytetarët për solidaritet: Miratojmë 1 mln...

Bashkia e Tiranës do të vendosë në dispozicion 1 milionë dollar për këtë fazë të parë për kapërcimin e të gjitha pasojave që mund...

Botërori i Peshëngritjes, zhgënjejnë Qerimaj e Godelli

Kanë përfunduar pak çaste më parë garën e tyre në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Pataja të Tajlandës, dy shtangistët e peshës...

“Nga ushtria te Prefektët, të gjithë në Durrës, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka zhvendosur të gjithë prefektët, Forcat e Armatosura, deputetët dhe ministrat, në qytetin e Durrësit, aty ku pasojat e tërmeteve ishin...

Vijon paniku e tmerri në Tiranë e Durrës, dy...

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në...

DEKLARATË/Policia shoqëron në komisarjat personat që shpërndanë lajmin e...

Policia e Shtetit: Menjëherë pas publikimit të një lajmi të rremë në portalin "SYRI.net" dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas...

Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën, nuk do e shesë...

Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën e shitjes të Whatsapp dhe Instagram.  Lajmin e bën me dije senatori republikan Josh Hawley, një nga kritikët më të...

Nëna u injektonte ilaçe fëmijëve, i vinte në karroca...

49-vjeçarja Maike Borokovski u jepte fëmijëve ilaçe duke bërë sikur ishin sëmurë, që të merrte ndihmë nga shteti gjerman. Ajo i detyronte fëmijiët të rrinin...

Statistika: 2 vite për të gjetur një punë, të...

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...

Studimi/ Sa kohë i duhet një të riu në...

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...

Rritet konsumi i ilaçeve, sëmundjet që po “vrasin” shqiptarët

Biznesi i farmaceutikës po sheh një periudhë lulëzimi, teksa importet e ilaçeve në sasi u rritën me 21% gjatë 7-mujorit 2019. Në katër vitet...

Aktualitet

DEKLARATË/Policia shoqëron në komisarjat personat që shpërndanë lajmin e...

Policia e Shtetit: Menjëherë pas publikimit të një lajmi të rremë në portalin "SYRI.net" dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas...

Xhaçka paralajmëroi burg për autorin e lajmit të rremë...

Ministrja Olta Xhaçka paralajmëroi burg për autorin e lajmit të rremë, por sa vite rrezikon të dënohet. Referuar nenit 267, të Kodit Penal "Përhapja e...

Tërmeti, Veliaj fton qytetarët për solidaritet: Miratojmë 1 mln...

Bashkia e Tiranës do të vendosë në dispozicion 1 milionë dollar për këtë fazë të parë për kapërcimin e të gjitha pasojave që mund...

Botërori i Peshëngritjes, zhgënjejnë Qerimaj e Godelli

Kanë përfunduar pak çaste më parë garën e tyre në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Pataja të Tajlandës, dy shtangistët e peshës...

“Nga ushtria te Prefektët, të gjithë në Durrës, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka zhvendosur të gjithë prefektët, Forcat e Armatosura, deputetët dhe ministrat, në qytetin e Durrësit, aty ku pasojat e tërmeteve ishin...

Sociale

DEKLARATË/Policia shoqëron në komisarjat personat që shpërndanë lajmin e...

Policia e Shtetit: Menjëherë pas publikimit të një lajmi të rremë në portalin "SYRI.net" dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas...

Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën, nuk do e shesë...

Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën e shitjes të Whatsapp dhe Instagram.  Lajmin e bën me dije senatori republikan Josh Hawley, një nga kritikët më të...

Nëna u injektonte ilaçe fëmijëve, i vinte në karroca...

49-vjeçarja Maike Borokovski u jepte fëmijëve ilaçe duke bërë sikur ishin sëmurë, që të merrte ndihmë nga shteti gjerman. Ajo i detyronte fëmijiët të rrinin...

Statistika: 2 vite për të gjetur një punë, të...

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...

Studimi/ Sa kohë i duhet një të riu në...

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...

Showbiz

Analize

Tërmeti, Veliaj fton qytetarët për solidaritet: Miratojmë 1 mln...

Bashkia e Tiranës do të vendosë në dispozicion 1 milionë dollar për këtë fazë të parë për kapërcimin e të gjitha pasojave që mund...

Botërori i Peshëngritjes, zhgënjejnë Qerimaj e Godelli

Kanë përfunduar pak çaste më parë garën e tyre në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Pataja të Tajlandës, dy shtangistët e peshës...

“Nga ushtria te Prefektët, të gjithë në Durrës, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka zhvendosur të gjithë prefektët, Forcat e Armatosura, deputetët dhe ministrat, në qytetin e Durrësit, aty ku pasojat e tërmeteve ishin...

Gratë ideale për t’u martuar, sipas horoskopit, gjithë meshkujt...

Nëse jeni duke menduar të martoheni, vazhdoni të lexoni këtë artikull dhe zbuloni cilat janë 3 gratë ideale për t’u martuar, sipas Zodiakut. Por...

Fotot/ Çfarë do t’i ndodhte planetit tonë nëse toka...

71% e Tokës është e mbuluar nga uji dhe toka në të cilën jetojmë vetëm përbën 29% të mbetur. Por nëse uji dhe toka...

FOTO/ Fernando shkon në klasë të parë, Çiljeta flet...

Djali i këngëtares së njohur Çiljeta Xhilaga, Fernando është ulur për herë të parë në bankat e shkollës ditën e sotme. Sigurisht emocionet për këngëtaren...

Kujdes! Krahas fiskalizimit, sistemi i ri do gjurmojë dhe...

Duke filluar nga viti i ardhshëm, tatimpaguesit që kanë prona të shumta ose i blejnë ato, por nuk i justifikojnë këto prona me të...

Test / Zgjidhni një nga kafshët që do të...

Cila nga këto kafshë do të donit të ishit? Zgjidhni një kafshë, lëvizni poshtë dhe zbuloni identitetin tuaj të vërtetë. Nëse keni zgjedhur… Ariun: Forca mbrojtëse Ju...

Indoezia gati të miratojë ligjin: “Burg” për burrat që...

Indonezia përgatitet të miratojë një ligj të ri e të diskutuar, i cili kriminalizon marrëdhëniet seksuale jashtë martesës dhe i konsideron të jashtëligjshme ato...

Të shohësh pa sy, tani është e mundur

Një elektrodë speciale mundëson që t’i rikthehet shikimi të verbërve. Ku dispozitiv duke u vendosur brenda nervit optik, është ne gjendje që ta simulojë duke...

5000 $ për të brendshmet e gruas së Adolf...

Një palë të brendshme që besohet se janë veshur nga gruaja e Adolf Hitler, Eva Braun, u shitën për rreth 5000 dollarë amerikanë të...

22-vjeçarja zmadhon buzët trefish, do bëjë sërish operacione: Kjo...

Një studente 22-vjeçare ka injektuar te buzët e saj një material mbsuhës, duke i fryrë ato trefish. Por pavarësisht kësaj, ajo nuk është ende...

Albani tregon si bëheshin “selfie”-t në vitet ’90, ja...

Alban Skënderaj u bë i njohur në vitin 2005, kur fitoi vendin e parë në “Top Fest” me një prej këngëve më romantike shqiptare...

Tërmeti, Veliaj fton qytetarët për solidaritet: Miratojmë 1 mln...

Bashkia e Tiranës do të vendosë në dispozicion 1 milionë dollar për këtë fazë të parë për kapërcimin e të gjitha pasojave që mund...

‘Duty free’ në Aeroportin e Rinasit, TIA nuk zbaton...

Aeroporti i vetëm në Shqipëri Tirana International Aeroport nuk zbaton vendimin e gjykatës. Bëhet fjalë për subjektin Albania Duty Free Distribution e cila ka...

Rama nxjerr videon: Papunësia ra në nivel historik 11.5 për qind

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend. Rama thekson...

Euro hyn sërish në cikël rënës për 9 ditë radhazi, i afrohet 121 lekëve

Monedha e përbashkët i është rikthyer ciklit rënës në tregun e brendshëm. Një euro u këmbye sot me 121.48 lekë, duke shënuar ditën e...

Balluku në Forumin e Europës Juglindore për Energjinë: Shqipëria i vetmi vend në Europë që prodhon 100% energji të rinovueshme

Bashkëpunimi rajonal, me fokus krijimin e linjave të interkonjeksonit të energjisë elektrike dhe gazit, apo krijimin e blloqeve të përbashkëta të investimit qofshin këto...

Raporti/ Dy qytetet e Shqipërisë që kanë rënë në kurthin e dyfishtë të varfërisë

Një vlerësim i Bankës Botërore për zhvillimin e rajoneve në Ballkanin Perëndimor dhe në Kroaci gjeti se Elbasani dhe Kukësi janë në mesin e...

Trump paralajmëron Kinën për mosmarrëveshjet tregtare

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të martën se bisedimet tregtare midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës po shkonin mirë, megjithëse paralajmëroi se ai do...

Perimet dhe qumështi dominojnë prodhimin bujqësor, zënë 58 % të totalit

Bujqësia shqiptare vazhdon të jetë sektori me peshën më të lartë në ekonominë shqiptare me rreth 19 për qind të totalit të PBB-së, ndërsa...

Perimet dhe qumështi dominojnë prodhimin bujqësor, zënë 58 % të totalit

Bujqësia shqiptare vazhdon të jetë sektori me peshën më të lartë në ekonominë shqiptare me rreth 19 për qind të totalit të PBB-së, ndërsa...

Raporti/ Dy qytetet e Shqipërisë që kanë rënë në kurthin e dyfishtë të varfërisë

Një vlerësim i Bankës Botërore për zhvillimin e rajoneve në Ballkanin Perëndimor dhe në Kroaci gjeti se Elbasani dhe Kukësi janë në mesin e...

Kompania e cila garanton sukses për të gjithë të interesuarit në fushën e pasurive të patundshme

  Sikurse shprehet edhe Henry Thoreau: “Suksesi zakonisht u shkon atyre që janë duke e kërkuar”. Secili prej nesh, qoftë në rolin e individit apo...

Kompania e cila garanton sukses për të gjithë të interesuarit në fushën e pasurive të patundshme

Sikurse shprehet edhe Henry Thoreau: “Suksesi zakonisht u shkon atyre që janë duke e kërkuar”. Secili prej nesh, qoftë në rolin e individit apo...

Tjetër borxh i “fshehur”, ja sa shkon energjia e papaguar e enteve

Detyrimet e institucioneve shtetërore në formën e energjisë së papaguar po rriten nga viti në vit, duke rikthyer edhe njëherë krizën e borxheve të...

Taksa e re për tonazhin te “Rruga e Kombit”?! Reagon ashpër Kosova

Nga 1 shtatori i këtij viti do të hyjë në fuqi edhe një taksë në “Rrugën e Kombit”, që lidh Kosovën me Shqipërisë. Përveç...

Roli i hudhrës për trajtimin e variceve, artritit dhe...

Hudhra ka përfitime të panumërta terapeutike. Në fakt, hudhra është një nga bimët medicinale të vërtetuara shkencërisht për dobinë në shëndet, falë edhe përmbajtjes...

“I përgjumur”, mediat italiane “ngelin në klasë” Thomas Strakoshën

Thomas Strakosha dhe Lacio kaluan një mbrëmje të errët në debutimin e këtij sezoni në grupet e Ligës së Europës. Si gjithmonë titullar, portieri...

Eva Murati sapo pranoi se ka nisur një lidhje...

TIRANE E ftuar në emisionin e “Ftesw në 5’, moderatorja Eva Murati është pyetur në lidhje me jetën e saj private, por kjo e fundit...

Dorëzohet Irani! Pas 40 vitesh femrat mund të hyjnë...

Ende nuk është një hapje totale, por sidoqoftë ëstë një hap i rëndësishëm përpara: pas 40 vitesh femrat iraniane do të mund të shkelin...

Talenti shqiptar i Çelsit shkëlqen edhe në Champions League

Armando Broja nuk po ndalet më! Sulmuesi i Kombëtares U-21 vijon të shkëlqejë në radhët e Çelsit, teksa ka gjetur rrugën e golit dhe...

Perez dëshirë të madhe për Mbape, francezi mund të...

Mediat spanjolle flasin se Reali i Madridit ka arritur në një akord me futbollistin e PSG Kylian Mbappe për transferimin e tij te Los...

Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën, nuk do e shesë...

Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën e shitjes të Whatsapp dhe Instagram.  Lajmin e bën me dije senatori republikan Josh Hawley, një nga kritikët më të...

Ju mund të flisni shqip, por nga ana tjetër...

Nuk ka asnje dyshim se cdo dite teknologjia ben hapa gjigande. Përdorimi që do të ndryshojë përgjithmonë komunikimin në shkallë globale, do të jetë...

iPhone-t e rinj tmerrojnë njerëzit, kamera e trefishtë shkakton...

Të martën, iPhone hodhi në treg tre modelet më të fundit; iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max, shumë më të...

“Apple” prezanton smartfonin e tij të ri, iPhone 11

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” prezantoi smartfonin e tij të ri, “iPhone 11”, i pajisur me një kamera të dyfishtë (larzh dhe ultra larzh)...

iPhone 11 mund të dalë mode pa u hedhur...

  Apple, shitjet e të cilëve kanë pësuar rënie në tremujorët e fundit, sapo hodhën në treg iPhone 11. Versioni i ri ka kamera më interesante,...

Receta

Video

Sherr në aeroplan, policia portugeze nxjerr jashtë pasagjerin

Një pasagjer 20-vjeçar akuzoi policinë portugeze për dhunë fizike duke thënë se i lënduan dorën, qafën dhe këmbën. Mediat e huaja raportojnë se Rafik Boutiche...

INXHINIERI I NASA-s TESTON TERHEQJEN E PESHKAQENEVE NEPERMJET GJAKUT...

Ish-inxhinieri i NASA-s, me 7,8 milion ndjekes, vendosi që kjo të ishte java e peshkaqenëve, ndersa testoi nëse peshkaqenët në të vërtetë mund të...

Neymar nxjerr gjithçka në publik pas akuzave për përdhunim...

Neymar Junior nuk ka hezituar ti përgjigjet menjëherë akuzave që vijnë nga Brazili, për dhunë seksuale. Braziliani, që akuzohet nga një vajzë se e...

Video – Schwarzenegger goditet me shkelm në shpinë

    Arnold Schwarzenegger është sulmuar fizikisht me shkelm në shpinë, teksa merrte pjesë në një event sportiv në Johannesburg, në Afrikën e Jugut. 71 vjeçari aktor...

Videoja e sherrit, si u përplasën fizikisht zyrtarët kosovarë

Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryesore në Mitrovicë. Gazeta Express...

Për fansat e Playstation 5, Sony bëri të ditura...

Mark Cerny ka bërë të ditura planet lidhur me PlayStation 5, për të cilën është duke punuar kompania Sony për një kohë. Konsola e re...

Dashuria dhe puna/ Si do të jetë e shtuna...

Parashikimi i Paolo Fox: Dashi Dashuria: Dita e nisur mund të jetë një pikë kthese për ju. Që në mëngjes mund të ketë risi të habitshme,...

Horoskopi për ditën e sotme, 20 shtator 2019

Dashi Dashuria: Çiftet e konsoliduara mund të arrijnë në një pikë kthese. Kthimi i një personi të rëndësishëm do të shqetësojë ekuilibrin tuaj. Beqarët do...

Parashikimi i motit nga e hëna deri të premten,...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se prej ditës së hënë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell. Ditën e enjte pjesërisht në...

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët mesatare nga drejtimi verilindor....

Parashikimi i motit për ditën e sotme, e premte...

Dita e premte datë 20 Shtator moti do të jetëme kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare . Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  8m/sek në...

Video

Sherr në aeroplan, policia portugeze nxjerr jashtë pasagjerin

Një pasagjer 20-vjeçar akuzoi policinë portugeze për dhunë fizike duke thënë se i lënduan dorën, qafën dhe këmbën. Mediat e huaja raportojnë se Rafik Boutiche...

INXHINIERI I NASA-s TESTON TERHEQJEN E PESHKAQENEVE NEPERMJET GJAKUT...

Ish-inxhinieri i NASA-s, me 7,8 milion ndjekes, vendosi që kjo të ishte java e peshkaqenëve, ndersa testoi nëse peshkaqenët në të vërtetë mund të...

Neymar nxjerr gjithçka në publik pas akuzave për përdhunim...

Neymar Junior nuk ka hezituar ti përgjigjet menjëherë akuzave që vijnë nga Brazili, për dhunë seksuale. Braziliani, që akuzohet nga një vajzë se e...

Video – Schwarzenegger goditet me shkelm në shpinë

    Arnold Schwarzenegger është sulmuar fizikisht me shkelm në shpinë, teksa merrte pjesë në një event sportiv në Johannesburg, në Afrikën e Jugut. 71 vjeçari aktor...

Videoja e sherrit, si u përplasën fizikisht zyrtarët kosovarë

Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryesore në Mitrovicë. Gazeta Express...

Për fansat e Playstation 5, Sony bëri të ditura...

Mark Cerny ka bërë të ditura planet lidhur me PlayStation 5, për të cilën është duke punuar kompania Sony për një kohë. Konsola e re...