Paris Hilton, dikur e njohur për modelin skandaloz të së veshurit, ka mundur të ishte një trashëgimtare e pasur dhe e lashtuar, duke fituar jetesën e saj duke mos bërë asgjë.

Por, çdo të thoni nëse ju tregojmë se ka më shumë tek Paris se sa të sheh syri? Se ajo është në të vërtetë një grua simpatike dhe me eksperiencë që mund të admironi?

Mbretëresha e viteve 2000 është më shumë se vetëm vajza që shpik, “Është e nxehtë.”

Këtu janë 13 fakte rreth trashëgimtarit që me siguri do të ndryshojë mendimin tuaj mbi të.

1. Paris Hilton trashëgoi 5 milion dollarë pasuri.

Nga kjo trashëgimi, ajo krijoi një perandori biznesi që përfshin dyqane, parfumeri, klube plazhi dhe më shumë, të gjitha deri në moshën 30 vjeçare!

2. Ajo luajti një rol në serialin televiziv “The Simple Life”

Paris zbuloi se ajo kishte krijuar rolin e saj për shfaqjen. “Kur isha duke zhvilluar karakterin, unë thjesht isha si, ‘Ky është zëri jot për shfaqjen, bëjeni gjithë kohën'”.

“Unë mendoj se nëse jeni në të vërtetë si kjo në jetën reale, është, si, më tej. Por nëse jeni me shaka, ju e dini se çfarë jeni duke bërë, ju jeni të vetëdijshëm për të, dhe ju jeni duke bërë këtë gjë qëllimisht, unë mendoj se është në të vërtetë zgjidhje e zgjuar “.

3. Ajo bën 1 milion dollarë për një natë duke punuar si DJ.

Paga e saj për një orë është 347,000 dollarë. Uau. Aktualisht, ajo është duke vizituar botën dhe ka një shtëpi në Ibiza. 

4. Ajo e ka mbrojtur ligjërisht imazhin e saj

Linja e nënshkrimit të Parisit regjistrohet gjithashtu si një markë tregtare për të gjitha produktet me të cilat është përfshirë, si veshje, pajisje elektronike dhe alkool.

LEXO EDHE:  Rama në Paris, merr pjesë në "Global Positive Forum" i organizuar nga Macron

5. Paris kishte mjaft sukses në televizion… si herë e parë

Seriali The Simple Life kishte 13 milionë shikues – kjo është më shumë se vlerësimet më të larta të The Hills dhe Keeping Up with the Kardashians bashkë!

6. Ajo rriti famën dhe pasurinë pa një publicist, stilist apo rrjete sociale

Shumë ndryshime që atëherë! Paris tha: “Sot, ndihem sikur është shumë e lehtë të bëhesh e famshme, kushdo me një telefon mund ta bëjë këtë”.

7. Ajo po ndjek hapat e familjes së saj dhe po futet në biznesin e hotelerive.

Ajo ka prona në Dubai, New york dhe Las Vegas. Këtë vit, ajo do të publikojë një libër që përfshin si të jesh një biznesmen dhe të ndërtoni perandorinë tuaj.

8. Deri në vitin 2014, ajo bëri mbi 2 miliardë dollarë të ardhura vetëm prej parfumeve të saj.

Unë nuk mund ta imagjinoj dot që kompania vlen kaq shumë sot. Ajo fiton mbi 10 milionë dollarë në vit nga shitjet e produkteve. Është e sigurt të thuhet, ajo nuk ka mungesë parash.

9. Paris është e fiksuar pas lojërave virtuale reale (VR)

Ajo ka thënë, “Unë mund të luaj VR për orë të tëra, jam kaq e sëmurë. Kur e vendosni, është sikur jeni në një botë tjetër. Dhe kur ta hiqni, është e çuditshme të ktheheni në realitet.”

10. Paris Hilton ka qenë në gjimnaz një nxitëse tifozësh

Nuk mund ta besojmë por Paris ka qenë me të vërtetë një nxitëse tifozësh në gjimnaz.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook