Pavarësisht famës ndërkombëtare dhe sukseseve të njëpasnjëshme, Rita Ora nuk e harron asnjëherë vendlindjen, këtë herë bën me dije se do të marrë pjesë në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Pasi realizoi klipin ‘Shine Ya Light në Kosovë’, këtë herë kënëgtaren do ta rikthejë në vendlindje 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Përveç surprizave të shumta, do të jenë edhe performancat e Ritës ato që do të krijojnë një artmosferë mjaft energjike dhe patriotike.

Ardhjen e  saj e ka konfirmuar këshilltari i zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli. Sipas tij Rita Ora do të vijë me avionin e tij privat.

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook