Në kuadër të 105 vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës u zhvillua një aktivitet, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama.

Por krahas aktivitetit, në komisariatin e Lezhës duket se policët e kanë festuar me grushte 105 vjetorin e krijimit të policisë.

“Sektori i Sh.Ç.B.A. Më datë 13.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasit N. Sh e M.M., pasi shtetasi N.Sh. me detyrë oficer i patrullës së Përgjithshme, në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë ka goditur me grushta Punonjësin e Patrullës së Përgjithshme M.M. ku dhe ky i fundit është kundërpërgjigjur”, njofton policia.

Lidhur me ngjarjen, dy punonjësit e policisë janë pezulluar nga detyra dhe ndaj tyre ka filluar një procedim penal për veprën penale “Përdorim i paligjshëm dhe i paarsyeshëm i dhunës”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook