Shumë femra e gjejnë veten para një problemi të madhe dhe që u sjell shqetësime nga më të ndryshmet.

Por duket se kohës së vuajtjeve gjatë periudhës së menopauzës, i ka ardhur fundi.

Tashmë po provohet një mënyrë ‘natyrale” e cila qetëso dhimbjet dhe simptomat e tjera të këtij cikli që prek gratë përgjithësisht pas të 45-ve, duke vendosur magnet në pjesën e tyre intime.

Kjo duket se është një mënyrë e padëgjuar më parë, por sipas një shkrimi të botuar në Daily Mail, doktoresha Jen Gunter, shprehet se funksionon por duhet të konsultohen më parë me një mjek për detajet e këtij magneti enkas për këtë rast.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook