I njohur për shkrimet e tij goditëse dhe herë pas here me një fjalor banal, gazetari transgresiv, Bledi Mane ka vijuar sërish me sulmet në rrjetet sociale.

“Viktima” e tij e rradhës kësaj here është bërë spikerja e lajmeve, Desada Metaj, të cilën e cilëson si “skuthe”.

Gazetari shkruan se me ironi se si ajo arriti të ngjiste shkallët e karrierës, ndërsa thotë se Desada menaxhon faqen e njohur satirike “Lolita” në “Facebook”.

Statusi i plotë
ASNJËHERË NUK E LAN GOJËN DESADA!
Kjo grua që shikoni në fotografi, quhet Desada Metaj dhe gjenetikisht ka pasur dhe ka një mutacion të neveritshëm. Është një skuthe me mungesë të theksuar guximi dhe historikisht fshehurazi ka pervertëzuar të tjerët. E nisi karierën si gazetare në vitin e mbrapshtë 1997 kur fshehurazi, fshehurazi nuk grabiste por u ofronte seks oral kameramanëve të Tv Shijakut. Po fshehurazi vazhdoi tu ofronte seks oral bodyguardëve të Sali Berishës gjatë kohës kur ky i fundit u rrëzua nga froni i presidentit dhe kur Besnik Mustafaj u bë ministër i jashtëm, Desada nuk hoqi dorë nga vesi i saj duke i ofruar kësaj here seks oral zyrtar shefit të saj tropojan. Besniku iku nga pushteti bashkë me partinë e tij por Desada nuk doli në opozitë. Shërbimet e saj orale vitet e fundit ua ofronte bodyguardëve të Adriatik Llallës. Llalla iku për lesh, Desada u sistemua. Si skuthe permanente qe kurrë nuk pati guximin ti bëjë gjërat hapur e pa frikë, vazhdon avazin e vjetër. Tashmë menaxhon faqen Lolita në facebook, duke sulmuar e linçuar fshehurazi gjithë dynjanë. Aty e ka dhe e ndjen kënaqësinë, si dikur kur fshehurazi ia derdhnin në gojë kameramanët e Tv Shijakut dhe pa e larë gojën fare, futej në transmetim direkt:
-Mirmbrëma, po fillojmë edicionin qendror të lajmeve, unë jam Desada Metaj!
Ndaj nguliteni thellë në mendje, sa herë tu linçojë e tu sulmojë fshehurazi Lolita, shkoni e takoni Desada Metajn. Ku i dihet, mund të keni dhe ju fatin e Besnik Mustafajt…😄😄😄

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook