Ish-kryeministri Sali Berisha ka hapur sot arkivat e vjetra dhe  ka risjellë në kujtesë një detaj të hidhur të jetës së shqiptarëve para vitit 1990, tallonin e ushqimeve.

Berisha shprehet se ky ishte racioni mujor për një një familje me 4 persona dhe kjo për të privilegjuarit në qytet sepse në fshat nuk ekzistonin.


Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook