Edhe nëse i keni këto shenja në lëkurën tuaj nuk keni pse shqetësoheni.

Ne do t’ju tregojmë rrugën e duhur për ti eliminuar me këto përbërës tërësisht natyralë dhe të përgatitur nga duart tuaja!

Me limon

Shtrydhni një gjysmë limoni dhe aplikojeni atë në zonën problematike. Për rezultate të mira mos e lani menjëherë.

Manikyr thonjsh (transparent)

Lyeni me anë të manikyrit “mishin” që doni të hiqni dhe liheni derisa të thahet. Nëse e përsërisni këtë çdo ditë, për një javë rreth do të shikoni që “lëkura e tepërt do të bjerë”.

Uthull molle

Për shkak të aciditetit që ajo ka, do të shkaktojë tharjen e lythave dhe rrjedhimisht rënien e tyre. Aplikojeni në zonën ku doni tre herë në ditë, për një javë rresht. Në fillim ato do të errësohen, pastaj do të thahen dhe në fund do të bien.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook