Masivi shkëmbor ka pësuar shkëputje nga mali dhe ka zënë 4 personat që po udhëtonin.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Proptisht të Pogradecit ku gurët bien nga mali dhe zë makinën që kishte brenda 4 persona. 

Akoma nuk dihen emrat e personave të plagosur. Besohet që rreshqitja të ketë ndodhur për arsye të reshjeve të shumta që kanë përfshirë vendin këto ditë.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje e cila raporton zyrtarisht se ka vetëm dëme materiale dhe jo në njerëz.

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook