Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka publikuar një tjetër denoncim sot nga një mesuese në qytetin e Vlorës.

Berisha ka akuzuar ministren e Arsimit, Lindita Nikolla për gjendjen e krijuar në sistemin arsimor në vend.

Deputeti demokrat ka postuar mesazhin e një mësueseje nga Vlora, e cila i shkruan për korrupsionin atje, ku për një vend pune kërkohen 5 mijë euro.

Statusi i Berishës:

Denoncohet korrupsioni qe ndrikull Nikolla shnderroi ne sistem ne arsimin shqiptar!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital:
Emerimet me 5 mije euro ne qytetin e Vlores. sb

“Pershendetje Doktor!
Ju falenderoj qe jeni zeri jone,zeri i njerzve te thjeshte.
Jam nje mesuese ne qytetin e Vlores,terrorizohemi perdite nga drejtoresha e DAR, Albana Hodaj.
Albana ish-mesuese ne nje gjimnaz privat ne Vlore,u katapultua ne krye te DAR sapo Nikolla mori ministrine. Eshte mekat qe ky institucion kaq i rendesishem drejtohet nga nje femer e pa formuar si Albana.
Institucioni qe duhej te ishte kulti i dijes eshte kthyer ne nje magazine pazarash. 5mije € vendi i punes ne qytet. 4 mije ne zonat periferike. Gjasme respektojne portalin e mesuesit por e verteta eshte qe respektojne perkatesine politike dhe pagesat nga 4mije deri ne 5mije €.
Duke ju falenderuar per mbeshtetjen ju uroj gjithe te mirat dhe ju kerkoj ndjese qe ky sms vjen ne kushte anonimati pasi kam frike per vendin e punes.”

LEXO EDHE:  FOTO/ Habit vlonjati në mes të acarit, bën atë që s'ua pret mendja

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook