Foto Ilustruese

Një aksident me pasojë tre të plagosur, midis të cilëve dy fëmijë, ka ndodhur në aksin rrugor Rrogozhinë – Peqin

Sipas burimeve të komisariatit të Policisë Kavajë, mësohet se F. Sh., vjeç 53, banues në Rrogozhinë, në aksin rrugor Rrogozhinë – Peqin, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me mjetin tip “Audi A3”, me drejtues D. K., vjeç 37, për pasojë është dëmtuar pasagjerët E. K., vjeç 30, të miturit me iniciale D. K., dhe T. K., vjeç 11 e 8, të cilët pas mjekimit në spital u larguan në banesë.

Komisariati i Policisë, Kavajë

Më datë 05. 09. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për shtetasin F. Sh., vjeç 53, banues në Rrogozhinë, pasi në aksin rrugor Rrogozhinë – Peqin, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me mjetin tip “Audi A3”, me drejtues D. K., vjeç 37, për pasojë është dëmtuar pasagjerët E. K., vjeç 30, të miturit me iniciale D. K., dhe T. K., vjeç 11 e 8, të cilët pas mjekimit në spital u larguan në banesë. Neni 290 i Kodit Penal.