Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku një makinë ka përplasur për vdekje një këmbësor.

Ngjarja ka ndodhur në askin Shkodër-Vau i dejës. 

Viktima është identifikuar si Mirjan Kaceli nga fshati Stajke.

Mësohet se viktima ishte me motor dhe ishte ndalur tek nje dyqan për të blerë, kur një mjet tip Benz e ka perplasur duke e lenë të vdekur.

Nga raportimet e para thuhet se shkak i aksidentit, ka qenë shpejtësia e automjetit tip Benz, drejtuesi i të cilit është arrestuar

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje për zbardhjen e ngjarjes.