Numri 2 i shpejtsisë Max Biaggi ka gjetur spitalin pas një aksidenti që mund të rezultojë fatal për të pasi pati një përplasje gjatë provave.

Provat e garës Sagittario mund të ishin të fundit për ish-kampionin i cili u plagos keqazi dhe pati dëmtime të shumta në brinjë por fatmirsisht helikopteri i urgjencës së Romës ka ardhur në kohë rekord duke e dërguar në spital 45 vjeçarin.

Lajmet në Itali raportojnë se tashmë Biaggi ndodhet jashtë rrezikut për jetën por dhimbjet sipas tij janë të pa përballueshme, shpresojmë ta shohim sërisht në pistat e garave Biaggin, shërim të shpejtë kampion.