Një aksident ka ndodhur mesditen e sotme në Divjakë ku një fëmijë 6 vjeçar është përplasur për vdekje nga një gruaja. 

Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit rreth orës 17:10. Policia bën me dije se ka qenë një automjet tip Benz që ka shkaktuar aksidentin e tragjik. 

Shtetasja M.M është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lushnje dhe po kryhen veprimet procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Informacion paraprak i policisë:

Më datë 11.08.2018, rreth orës 17:10 në qendër të qytetit të Divjakës, mjeti tip “Benz” me drejtuese shtetasen  M.M ka aksidentuar një fëmijë të mitur të moshës 6 vjeç i cili ka ndërruar jetë.

Shtetasja M.M është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lushnje dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook