Nxënësit që ndodheshin në mikrobusin që u përmbyt ditën e djeshme në Skrapar kanë rrëfyer tmerrin që kanë përjetuar.

Erika Kuqali, 16 vjeçe, ka pësuar një frakture në shpatull, ndërsa Anxhela Kapllani ka pësuar një frakturë në këmbë.

“Makina u rrokullis katër herë pasi doli nga rruga dhe përfundoi në Përrua. Kemi përjetuar momente të vështira, frike. Në autobus ishim 26 vetë të një shkolle”, thanë ato për mediat. 

Policia e Beratit ka deklaruar se është arrestuar drejtuesi i mjetit pasi nuk ka respektuar rregullat e qarkullimit rrugor.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook