Ka ndërruar jetë pak minuta më parë në Spitalin e Traumës, 18-vjeçare Esmeralda Bajrakurtaj, e cila mbeti e plagosur rëndë mesditën e sotme në Shkodër, në një aksident automobilistik.

Gruaja 58-vjeçare me iniciale H.B. gjeti vdekjen në vend, ndërsa nusja E.B. mbeti e plagosur rëndë. Me gjithë transportin në spital dhe ndërhyrjene shpejtë të mjekëve,e reja nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të marra.