Një aksion i madh policor ka nisur në zonën e Ishmit dhe Lalzit ku kanë përfunduar në pranga 10 persona të përfshirë në korrupsion dhe falsifikime me pronat.

Të arrestuarit dyshohen se kanë falsifikuar titujt e pronësisë. Skema e falsifikimit ka rezultuar e njejtë në të gjitha rastet: ku toka ranore kthehej në tokë truall.

Bëhet e ditur se janë përfituar në mënyrë të padrejtë dhjetëra hektarë tokë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook