Një shpërthim jashtë një stacioni metroje në kryeqytetin suedez, Stokholm ka ndodhur paraditen e sotme.

Një person raportohet i vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar nga akti terrorist.

Policia suedeze në një njoftim zyrtar thanë se mjeti shpërthyes ka qenë granatë dorë.

“Ka qenë diçka që ka shpërthyer fuqishëm. Duhet të presim hetimet”, tha zëdhënësi i policisë. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook