Bukuroshja Monica Belluci gjithmonë është komentuar për bukurinë e saj natyrale, edhe pse tashmë ka kaluar një gjysmë shekulli jetë.

Në fotografinë që e ka quajtur retrospektiva, e bërë nga fotografi Fabrizio Ferri, shfaqet nudo. Fotografia është bërë kur ka qënë në fillimet e para të karrierës, dhe duket pse ajo me të vërtetë cilësohet si një nga femrat më të bukura të botës.

Sipas aktores, “Nëse ndiheni mirë, do të dukeni bukur. Nëse nuk ndiheni mirë, atëherë do të shihet pasiguria juaj”.

Edhe pse në shtator festoi ditëlindjen e 53-të, Monica Bellucci edhe sot entuziazmon me bukurinë e saj. Ajo shprehet se për pamje të bukur më së shumti rëndësi ka vetëbesimi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook