Te Fundit

Aktualitet

Katastrofat natyrore dhe dora e njeriut kanë sjellë vdekjen...

Katastrofat natyrore dhe shkatërrimet e shkaktuara nga njeriu kanë sjellë vdekjen apo zhdukjen e më shumë se 5 000 personave dhe kanë shkaktuar humbje...

Dhuna mbi turistët spanjollë, lihet në burg pronari i...

VLORË Gjykata e Vlorës ka lënë në burg pronarin e lokalit në Porto Palermo Mihal Kokëdhima. Ndonëse Kokëdhima nuk pranoi akuzat dhe avokatët kërkuan një...

Parkim i gabuar, për 72 orë, policia 1350 gjoba...

TIRANË Policia Rrugore ka ndëshkuar qindra shoferë në kryeqytet për parkim të gabuar. Krahas patrullimeve me përzgjedhje, për evidentimin e shkeljeve, që janë burim i shtuar...

Dhuna mbi turistët, policia bllokon lokalin e Kokëdhimës

Dhuna e pashembullt e ushtruar ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo, duket se do të ketë pasoja për biznesin famëkeq dhe vetë pronarin e...

Stuhitë i afrohen Ballkanit, ja vendet fqinje që rrezikojnë

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë. Një...

Trump duhet të thërrasë një samit Serbi-Kosovë

Më 13 gusht, Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara lëshuan një deklaratë për shtyp me fjalë të forta duke i...

Te Fundit

Zbulohet plastikë edhe në pikat e shiut

Një studim i realizuar nga shkencëtarët e Departamentit të Punëve të Brendshme dhe të Agjencisë së Vëzhgimit Gjeologjik në SHBA kanë zbuluar se plastika...

Meksikë, një “pemë” artificiale lufton ndotjen

Në Meksikë, kryeqyteti i të cilës njeh herë pas here nivel të lartë ndotjeje, një pemë artificiale që absorbon ndotjen, në sajë të veprimit...

Çfarë ndodh me mashkullin, kur femra është e suksesshme në punë

Kur mashkulli është i suksesshëm në punë dhe paguhet më shumë, është diçka e zakontë. Por ndryshe është situata kur është femra ajo që...

42 vite nga vdekja e Elvis Presley

Fansat e këngëtarit Elvis Presley kanë mbajtur në duar qirinj, teksa kanë vizituar varrin e legjendës së muzikës rock ‘n’ roll në Memfis të...

Sekreti i një martese ideale? Lumturia e gruas më e rëndësishme se e burrit

Rreth 40 deri 50 %  e çifteve të martuara në Shtetet e Bashkuara vendosin të heqin dorë dhe të divorcohen. Ne mund të mendojmë...

Kryesore

Me Shumë Lajme