Ballina Aktualitet 105 vjetori i Policisë së Shtetit, efektivët në komisariatin e Lezhës e...

105 vjetori i Policisë së Shtetit, efektivët në komisariatin e Lezhës e “festojnë” me grushta ndaj njëri-tjetrit

Në kuadër të 105 vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës u zhvillua një aktivitet, ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama.

Por krahas aktivitetit, në komisariatin e Lezhës duket se policët e kanë festuar me grushte 105 vjetorin e krijimit të policisë.

“Sektori i Sh.Ç.B.A. Më datë 13.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasit N. Sh e M.M., pasi shtetasi N.Sh. me detyrë oficer i patrullës së Përgjithshme, në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë ka goditur me grushta Punonjësin e Patrullës së Përgjithshme M.M. ku dhe ky i fundit është kundërpërgjigjur”, njofton policia.

Lidhur me ngjarjen, dy punonjësit e policisë janë pezulluar nga detyra dhe ndaj tyre ka filluar një procedim penal për veprën penale “Përdorim i paligjshëm dhe i paarsyeshëm i dhunës”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Punonin si prostituta në lokalin e natës, ndalohen nga policia 8 shqiptare dhe 3 serbe

Meta pret trupin diplomatik në Tiranë: Integrimi në BE, do të ishte një ngjarje historike…

FOTO/ 23 vjeç dhe aksioner në 2 kompani, kjo është “bisha” e bardhë e djalit të Vangjush Dakos

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për qytetin e Kukësit, ja për çfarë bëhet fjalë

“Pse më ngacmove motrën”, shqiptari vret bashkëatdhetarin, gjykata…

Policia jep detaje rreth arrestimit të Gazmir Xhurxhit, mori 17 milionë duke…

HARTA/ Publikohet lista me “100 Fshatrat Turistike”, spikat Lazarati

Ndahet nga jeta Jonuz Musliu, Meta shpreh ngushëllime

Ndarja nga jeta e komandanti të njohur kosovar, Luan Rama ngushëllime familjarëve

Bënte kërdinë duke vjedhur, arrestohet “skifteri” në Berat

Artikulli paraprakTë pastrojmë administratat nga parazitët, kë po thumbon kryeministri?
Artikulli tjetërBerisha “demaskon” kryebashkiakun socialist, zbulon skemat mafioze me lejet e ndërtimit