Te Fundit

Aktualitet

Elbasan, plagosi me thikë 46-vjeçarin, në pranga i riu

ELBASAN Një 30-vjeçar është arrestuar sot nga policia e Ebasanit. Shtetasi i identifikuar me iniciale A.H, dyshohet se ka plagosur me thikë dhe për motive...

Bingo e policisë në Maltë! Ja cfarë gjeti në...

Një sasi e madhe kokaine, një pjesë e së cilës ishte e destinuar për në Shqipëri u kap në Maltë të shtunën. Sipas medias vendase...

Ramush Haradinaj bie pre e shakasë, gazetari zbulon ‘gafën’

KOSOVE Kryeministri Ramush Haradinaj dhe këshilltarët e tij kanë dështuar të dallojnë një shaka nga lajmi i vërtetë. Në fakt, Shefi i Qeverisë kosovarë kishte...

Zuckerberg në qendër të hetimeve amerikane, rrezikon sanksione

Mark Zuckerberg është në qendër të disa hetimeve që autoritet amerikane po bëjnë në lidhje me të dhënat personale nga ana e Facebook. Investiguesit po...

E rëndë në Tiranë, plagoset 26-vjeçari me armë zjarri

TIRANE Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur para pak minutash në Tiranë, në zonën e Mëzezit, ku një 26 vjeçar është plagosur me...

Autobusi përplaset me një “Range Rover” në aksin nacional...

Një aksident është regjistruar sot në aksin rrugor Korçë-Kapshticë, fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Një automjet tip “Range Rover” është përplasur me autobusin e pasagjerëve...

Te Fundit

Dita e Tokës/ Nxënësit e Tiranës dhe Prishtinës pastrojnë Dajtin

TIRANË Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, një grup nxënësish të gjimnazit “Qemal Stafa” së bashku me bashkëmoshatarët e tyre nga Prishtina, kanë ndërmarrë sot një...

Organizonte lojëra fati, pranga të riut në Durrës

DURRËS Policia e Durrësit ka arrestuar këtë të hënë një 20-vjeçar, i cili dyshohet se organizonte lojëra fati në kundërshtim me ligjin. Blutë e qytetit bregdetar...

VIDEO/ Morena Taraku argëtohet pranë ish të dashurit të Kylie Jenner

Këngëtarja e njohur Morena Taraku është një prej këngëtareve më të përfolura në showbizz-in shqiptar, e cila përveç talentit të saj në fushën e...

Nxehet Braçe, sherr me komentuesit për Juven: Spurdhjak, linda socialist, shporru nga këtu

Deputeti socialist menjeherë pas komentit nga qytetari, kthehet ashpër duke thënë se ai në rrjetet sociale përfaqëson veten dhe jo qeverinë. Zv. Kryeministri Erion Braçe,...

Boston 1942/ Pse u grind Fan Noli me Mbretin Zog e Kostë Çekrezin

Viti 1942. Shqipëria është e pushtuar nga Italia. Dy udhëheqës të shqiptarëve të Amerikës, Fan Noli i “Vatrës” dhe Kostë Çekrezi i “Shqipërisë së...

Kryesore

Me Shumë Lajme