Ballina Aktualitet Ajola Xoxa ka sot ditëlindjen, kryebashkiaku zgjedh një mënyrë të veçantë për...

Ajola Xoxa ka sot ditëlindjen, kryebashkiaku zgjedh një mënyrë të veçantë për ta uruar

Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për ti uruar ditëlindjen bashkëshortes së tij Ajola Xoxës.

Ai ka përzgjedhur disa vargje nga një këngë e famshme për publikun dhe në një fjali ka zbuluar se ka ditlindjen dhe e dashura e tij e jetës Ajola.

Urimi i Veliaj :

“Te ka Lali shpirt, te ka Lali xhan! Gezuar ditelindjen Shefe! ? ? ? ?”,