Ballina Aktualitet Aksion i madh policor, korrupsioni me pronat në Ishëm dhe Gjiri i...

Aksion i madh policor, korrupsioni me pronat në Ishëm dhe Gjiri i Lalzit, arrestohen 10 persona

Një aksion i madh policor ka nisur në zonën e Ishmit dhe Lalzit ku kanë përfunduar në pranga 10 persona të përfshirë në korrupsion dhe falsifikime me pronat.

Të arrestuarit dyshohen se kanë falsifikuar titujt e pronësisë. Skema e falsifikimit ka rezultuar e njejtë në të gjitha rastet: ku toka ranore kthehej në tokë truall.

Bëhet e ditur se janë përfituar në mënyrë të padrejtë dhjetëra hektarë tokë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakKapen duke vjedhur “Range Rover-in”,arrestohen në Tiranë dy hajdutët me radio policie (Emrat)
Artikulli tjetërGrabitën dyqanin në Tropojë, arrestohen dy hajdutët (Emrat)