Ballina Aktualitet Akti i tradhëtisë së madhe/ Berisha flet për paktin detar: AMA dhe...

Akti i tradhëtisë së madhe/ Berisha flet për paktin detar: AMA dhe ditëzi i tij Bushati po falin detin, ja prapaskenat

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë ditës së sotme ka zbuluar disa detaje nga pakti detar me Greqinë.

Sipas Berishës, ky është tregues i aktit të fundit të tradhtisë që po bëhet nga Rama dhe Bushati.

Berisha tregon se janë disa zhvillime të rëndësishme që janë bërë në kurriz të Shqipërisë.

Deklarata e Berishës:

Publikisht dhe botërisht aktin e tradhtisë së madhe që po kryhet me faljen e detit nga ama dhe ditziu i tij Bushati.

Cilat janë zhvillimet? Nga burime absolutisht të dy tre Fishta të grupit begociataor janë

Pala greke në mënyrën me arrogante dhe prepotente i ka dorëzuar palës shqiptare marrëveshjen duke i thënë merreni se për këtë nuk ka më asnjë koment, kjo është marrëveshja që ramë dakord në Greqi.

Në këtë marrëveshje pala greke ka bërë të qartë për palën shqiptare se  nuk shqipërojnë ekiti dhe koncesione, ekiti që është një nga kërkesat fondamentale të Kushtetueses është rrëzuar nga qeveria greke

Antëarë të delegacionit kanë shprehur mosaprovim të plotë për këtë qëndrim, kanë bërë letra, shefave të tyre për brutalitetin dhe imponimin që kërkon pala greke të bëjë

Në marrëveshjen e grekëve, ishulli Oton merr fuqi të plotë si për ujërat territoriale dhe zonën ekonomike, ai ishull që bëhej gjithë zhurma, pala greke bën të qartë se ishulli ka fuqinë e Korfuzit apo të tjerëve.

Disa anëtarë kanë bërë letra, shefave edhe Ramës dhe Bushatit. Një i pafytyrë që quhet Skapi dhe agjenti Mucollari arrijnë të falsifikojnë minutat e diskutimeve, të nënshtrojnë për firmë gjërat pasi janë hequr gjërat që janë deklaruar. Kurse nga Rama anëtarët marrin kërcenime për largime nga puna.

LEXO EDHE:  Shqiptarët thyejnë një tjetër rekord, ja shifra e çmendur që shpenzojnë për pushime

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook