Ballina Aktualitet “Ballisti” Ismail Morina ndalohet në Kroaci, ja çfarë ka bërë këtë herë

“Ballisti” Ismail Morina ndalohet në Kroaci, ja çfarë ka bërë këtë herë

SHPËRNDAJE

Ismail Morina, një nga tifozët “e çmendur” të kombëtares shqiptare, ideatori i flamurit “Autochthonous” dhe i dronit të ngritur në Beograd gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, është ndaluar nga policia e Kroacisë prej dy ditësh.

Lajmi është konfirmuar për mediat, ndërsa “Ballist” Morina është ndaluar sepse nuk ka pasur dokumentet e duhura.

Po sipas burimeve, Morina kishte ardhur në Shqipëri më 5 Qershor pasi është ndarë nga jeta i ati dhe disa ditë më pas ishte nisur për tu kthyer në Itali ku ka edhe bashkëshorten dhe dy fëmijët.

Mësohet se ai ka hyrë dhe ka dalë nga Shqipëria pa pasaportë, pasi dokumentet i janë mbajtur nga autoritetet italiane. Ndaj gjatë gjithë kësaj kohe ai ka udhëtuar në mënyrë klandestine.

Duke qenë se ai ka një urdhër arresti nga shteti serb mund të ekstradohet në Serbi ku ai rrezikon seriozisht burgimin.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakTërmet/ Turqisë i tronditen “këllqet”, shkundet Stambolli
Artikulli tjetërHapet sezoni në Tiranë, plazh ke “Sheshi Skënderbej”