Ballina Aktualitet Bënin “seks online”, lirohen vajzat shqiptare së bashku me tutoren e tyre

Bënin “seks online”, lirohen vajzat shqiptare së bashku me tutoren e tyre

 

Para disa ditësh u krye një operacion i madh i Policisë së Tiranës lidhur me arrestimin e disa vajzave të cilat bënin seks virtual me klientët përmes kompjuterit. Sot Gjykata e Tiranës vendosi sot lirimin e 5 vajzave të punësuara për të kryer “sex on” line. Gjithashtu Gjykata liroi dhe tutoren e tyre një 34 vjeçare.

Për tutoren 34 vjeçare gjykata vendosi masën “arrest shtëpie” ndërsa vajzat që ushtronin prostitucion do të proçedohen në gjendje të lirë.