Ballina Aktualitet Ç’po ndodh në Sarandë, mbërrin në mëngjes anija me vela dhe motoskaf...

Ç’po ndodh në Sarandë, mbërrin në mëngjes anija me vela dhe motoskaf brenda

Saranda këtë sezon turistik është pushtuar nga anijet dhe jahtet luksoze.

Një anije me vela dhe motoskaf brenda është parë mëngjesin e sotëm në Sarandë duke lundruar në det.

Nuk dihet ende arsyet se cilat janë arsyet e vizitës së kësaj anijeje të veçantë në jug të Shqipërisë por mund të themi se këtë vit është rritur ndjeshëm interesi i anijeve nga vende të ndryshme të botës për të “prekur” portin e Sarandës.