Ballina Aktualitet E rrallë! Shkretëtira e Saharasë zbardhet nga dëbora, hera e tretë në...

E rrallë! Shkretëtira e Saharasë zbardhet nga dëbora, hera e tretë në 37 vite

Dëbora ka mbuluar shkretëtirën e Saharasë për herë të parë në 37 vite, megjithëse këtë të dielë një stuhi dimërore preku të gjithë zonën.

Mëngjesi i sotëm e gjeti të zbardhur shkretëtirën, si rrallë herë më parë.

Bora nisi në orët e para të së dielës dhe shumë shpejt u shtrua mbi rërë. 

Shkretëtira e Saharasë mbulon pjesën më të madhe të Afrikës Veriore dhe kohët e fundit ka përjetuar edhe ndryshimet e theksuara të motit.

Përmes fotove mund të shijoni dëborën në shkretëtirë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakSupë me mente dhe bizele
Artikulli tjetërLSI mobilizon dhjetëra të rinj, koha për protestë