Ballina Aktualitet Ekstradohet shqiptari nga Italia, trafikonte rumune dhe moldave për prostitucion (Emri)

Ekstradohet shqiptari nga Italia, trafikonte rumune dhe moldave për prostitucion (Emri)

Ekstradohet nga shteti Italian drejt Shqipërisë, Arben Biçaku, lushnjari i dëduar me 7 vite burg për shfrytëzim prostitucioni.

Arben Biçaku në bashkëpunim me të afërmin e tij shtetasin E.B, ka tentuar të trafikojë në Itali me qëllim shfrytëzimin për prostitucion shtetasen rumune A.M dhe shtetasen moldave S. R. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali, duke u finalizuar me ekstradimin e tij drejt vendit tonë.

Ai ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi me vendimin Penal nr. 247 datë 10.12.2013 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnje ishte dënuar me burg.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook