Ballina Aktualitet FOTO/ Katastrofë në Shëngjin, dallgët e mëdha shkulin pishat

FOTO/ Katastrofë në Shëngjin, dallgët e mëdha shkulin pishat

Pasditja dhe mbrëmja e djeshme, kanë qenë tepër problematike në plazhin e Shëngjinit, pasi dallgët e mëdha të detit kanë shkaktuar rrëzimin e disa pishave.

Dallgët e fuqishme kanëarritur të shkulin dhe rrëzojnë disa pisha, si dhe kanë shkaktiuar ndotjen e bregdetit me mbeturina.

Në fotot e mëposhtme shihen pemët e rrëzuara, pamje kto në Kune të Shëngjinit.

E gjithë kjo situatë kaotike, ka ardhur për shkak të erozionit dhe siç bëhet me dije fenomene të tilla natyrore, ndodhin rrallë në Lezhë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook