Ballina Aktualitet FOTO/ Vështirësi në qarkullim në Rrugën e Kombit, paralajmërimi për shoferët

FOTO/ Vështirësi në qarkullim në Rrugën e Kombit, paralajmërimi për shoferët

Reshjet e borës kanë përfshirë me intenditet zonë veri-lindore, duke shkaktura vëshitirësi në aksin Fushë-Dukagjin-Tuneli i Kalimashit i Rrugës së Kombit.

Në rrugë janë vendosur mjete borëpastruese, pasi trashësia e borës ka arritur në 5 centimetra.

Qarkullimi është vështirësuar më së shumt,i për shkak të mjegullës dhe drejtuesve të makinave u kërkohet të tregohen të kujdesshëm e të lëvizin me pajisje dimërore.

Pritet që reshjet të vijojnë edhe në orët e natës, ndaj autoritetet bëjnë thirrje që të bëhet kujdes.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook