Ballina Aktualitet Gjykata rëndon akuzat për Hasanpapën, vrasësi me pagesë i bandës rivale të...

Gjykata rëndon akuzat për Hasanpapën, vrasësi me pagesë i bandës rivale të Çapjave i ka ‘ditët e numëruara’

Prokuroria ka ndryshuar akuzat për shtetasin Shkëlzen Hasanpapa, i akuzuar për tentativën e vrasjes me pagesë ndaj dy anëtarëve të fisit Çapja.

Mbi të rëndon akuza “vrasje duke rrezikuar jetën e shumë personave” dhe sipas raportimeve, i pandehuri ka 10 ditë kohë për t’u njohur me akuzën e re.

Gjatë senacës së tij të zhvilluar 5 ditë më parë, forca të shumta policore janë parë në gjykatë, si edhe në të gjitha akset përreth Gjykatës dhe Prokurorisë së Elbasanit.

Për më tepër, para fillimit të seancës gjyqësore, në të gjithë zonën ku ndodhen institucionet e drejtësisë në Elbasan, janë zhvilluar kontrolle të rrepta policore.

Përpos akuzës së re, kujtojmë se mbi Hasanpapën rëndojnë akuzat e “plagosjes së lehtë me dashje”, “kanosjes” dhe “armëmbajtjes pa leje” të ngritura më herët.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook