Ballina Aktualitet Grabitet një kazino me armë në Tiranë, policia thyen rekorde dhe e...

Grabitet një kazino me armë në Tiranë, policia thyen rekorde dhe e kap autorin për punë minutash

SHPËRNDAJE

Policia Tiranës ka arritur të arrestojë në një kohë fare të shkurtër e cila mund të konsiderohet rekord personal nga to, një person i cili ka grabitur një kazino tek autostrada Tiranë-Durrës nën kërcënimin me armë që ky i fundit kishte bërë.

Gjatë arrestimit mësojmë se shtetasit Duart Berziu, 48 vjeç i janë gjetur edhe 6 doza lënde narkotike e cila dyshohej se ishte kokainë. Atij ju gjet në motorr edhe shuma e madhe prej 18.000 mijë lekësh të reja.

Njoftimi i Policisë

Shërbimet e policisë të D.V.P. Tiranë, pas një pune efikase dhe profesionale, bënë të mundur identifikimin dhe arrestimin e shtetasit:

 

– Duart Berziu, 48 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi:

Më datë 08.08.2017, rreth orës 17:50, në një kazino në autostradën Durrës-Tiranë, nën kërcënimin e një arme tip pistoletë i ka marrë një shumë lekësh punonjësit të kazinos dhe më pas është larguar me një motor pa targa.

Në momentin e arrestimit, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin motor tip “Zongshen”, iu gjetën 6 doza lëndë narkotike, e dyshuar e llojit kokainë si dhe një shumë prej 18.000 lekë të reja.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale:
– Mjeti motorr tip “Zongshen”.
– 6 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit kokainë.
– 18 000 lekë të reja.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprat penale “Vjedhje me dhunë” dhe “Prodhim dhe shitja lëndëve narkotike”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakDebatojnë në rrugë, gangsteri me “BMW” i vë pistoletën në kokë 23-vjeçarit
Artikulli tjetërBabë e bir u hipën gjaku në kokë dhe plagosin me thikë 32-vjeçarin në Tiranë, policia i kap gafil