Ballina Aktualitet Kalojmë dhe Afrikën për azil në Francë, “Le monde” rendit listën për...

Kalojmë dhe Afrikën për azil në Francë, “Le monde” rendit listën për 2017-ën

Lajmi është bërë publik përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Një studente e cila jeton dhe shkollohet në Paris ka bërë me dije aktualitetin e lajmeve atje, duke lajmëruar njoftimin e fundit nga gazeta franceze “Le Monde”.

Sipas gazetës, raporti për vitin 2017 me azilantët shqiptarë është mjaft shqetësues. Azilantët shqiptarë mbajnë vendin e parë me 66 mijë kërkesa dhe lënë prapa të gjitha vendet e botës së tretë, të cilët vijnë pas nesh.

Postimi i Sali Berishës:

“Ne vend te miremengjesit per Noriegen nga Parisi!

Studentja dixhitale nga Parisi informon:
Sipas gazetes “Le Monde”
66000 shqiptare kane kerkuar azil politik ne France
Shqiptaret renditen te paret me distance ne kerkesat per azil politik ne kete vend. 
Lexoni mesazhin e saj. sb

“Miredita Doktor Berisha. 
Studioj ne Paris dhe po lexoja lajmet sot ne mengjes. Shikoni sesi e pershkruan e famshmja “Le monde” pasqyren e shteteve azil-kerkues per 2017. Renditemi te paret me 66 000 azil-kerkues! Vetem ne France! 
Afer kemi shtete afrikane natyrisht me me pak azil-kerkues se ne.
Uroj te jeni mire.”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookKryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprak5 shenjat e horoskopit që kanë lindur për të qenë të suksesshme dhe të pasura
Artikulli tjetërSherr në një gjimnaz në Gjirokastër, goditet me thikë nxënësi