Ballina Aktualitet “Këshillë Edi Ramës për të kontrolluar frymëmarrjen”

“Këshillë Edi Ramës për të kontrolluar frymëmarrjen”

Nga Astrit Patozi

Kam vetëm një kërkesë në adresë të kryeministrit në vështirësi frymëmarrjeje sot:

Mos luaj me ndjeshmërinë e protestuesve kuksianë dhe as të shqiptarëve të tjerë të revoltuar, jo vetëm për shkak të tyre, por mblidhe qeverinë dhe zgjidhe një herë e përgjithmonë çështjen e tarifës për Rrugën e Kombit. 

Mos kujto asnjëherë se do të shpëtosh duke nxjerrë qitapet e vitit 2011 apo ato të kohës së Haxhinastos. 

Nuk kanë më asnjë vlerë, sepse sot je ti kali i kapur duke shirë lëmin.

Dhe pasi ta zgjidhësh, përpiqu të kuptosh se nuk je, as i fortë dhe, as i pamposhtur, që ta kesh për tjetër herë, sepse këtu do të jemi prapë.

Bëje mundësisht përpara se të lirohen ata “vandalët” e arrestuar, se çdo orë që kalon ta rrit faturën jo vetëm politike të kësaj afere.

Dhe mbaje vath në vesh një herë e mirë që arroganca dhe karshillëku në rritje i pushtetit nuk janë asnjëherë forcë, por vetëm dobësi. 

Zakonisht, ato janë nisja e rënies së pandalshme për çdo qeveri të korruptuar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook