Ballina Aktualitet Korça feston, atmosferë e mrekullueshme plot drita me rastin e festave (FOTO)

Korça feston, atmosferë e mrekullueshme plot drita me rastin e festave (FOTO)

SHPËRNDAJE

Qyteti i Korçës është shndërruar në një qytet model nga zbukurimet e rrugëve me rastin e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

I njohur si qyteti i serenatave, Korça tashmë vizitohet tepër nga vendasit dhe të huajt. Këtë vit e shikojmë mjaft aktiv me rastin e festave të dhjetorit, të ndriçuar, me pamje vërtetë festive.

Rrugët, godinat kryesore, pemët janë mbushur me drita shumëngjyrëshe duke i dhënë pamje të mrekullueshme.

Ky qytet është shndërruar në atraksion për cilindo që dëshirojë ta vizitojë, meritë dhe e kryetarit të bashkisë Sotiraq Filo.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakDalin çmimet: Sa kushton fluturimi “low cost” nga Tirana në Londër
Artikulli tjetërShqiptarët rekord në SHBA për “Green Card”. Renditen të parët në marrjen e lejes së qëndrimit (SHIFRAT)