Ballina Aktualitet Korça feston, atmosferë e mrekullueshme plot drita me rastin e festave (FOTO)

Korça feston, atmosferë e mrekullueshme plot drita me rastin e festave (FOTO)

Qyteti i Korçës është shndërruar në një qytet model nga zbukurimet e rrugëve me rastin e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

I njohur si qyteti i serenatave, Korça tashmë vizitohet tepër nga vendasit dhe të huajt. Këtë vit e shikojmë mjaft aktiv me rastin e festave të dhjetorit, të ndriçuar, me pamje vërtetë festive.

Rrugët, godinat kryesore, pemët janë mbushur me drita shumëngjyrëshe duke i dhënë pamje të mrekullueshme.

Ky qytet është shndërruar në atraksion për cilindo që dëshirojë ta vizitojë, meritë dhe e kryetarit të bashkisë Sotiraq Filo.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook