Ballina Aktualitet “Kryeministri bën interesantin dhe injorantin nëpër Europë”, reagon ashpër Petrit Vasili

“Kryeministri bën interesantin dhe injorantin nëpër Europë”, reagon ashpër Petrit Vasili

SHPËRNDAJE

Petrit Vasili në statusin e tij në Facebook shprehet i mendimit se shqipëria po ecën e vetme drejt Bashkimit Europian, dhe kryeministri Rama vetëm po e pengon.  

Sipas Vasilit europa e dëgjon me indiferencë dhe përçmim kryeministrin, për faktin se ai nuk është gjë tjetër veçse një kultivues droge.

Shqipëria po drejtohet nga një “antishqiptar”, që në parimet bazë të tij nuk mbetet shteti ligjor por ai i krimit dhe korrupsionit, shprehet Vasili.

Postimi i Petrit Vasilit:

“Shqiperia ecen vetem drejt SHBA dhe BE, kryeministri le te eci drejt Rusise, Kines etj….

Kryeministri i inkriminuar ben interesantin dhe injorantin neper Europen politike. Europa ka pare plot sharlatane politike ndaj e degjon me indiference dhe percmim kete kultivues te rendomte droge.
Shqiperia dhe shqiptaret perjetesisht ka qene orientuar vetem drejt perendimit, pra drejt SHBA-ve dhe BE-se. Edhe ata politikane qe kane dashur ta orientojne ndryshe Shqiperine kujtohen me percmim dhe shqiptaret kane imponuar nje vullnet te tille vetem e vetem perendimor. Po keshtu shohin me percmim e neveri kete histerine e kryeministrit, qe SHBA dhe Europes i tregon Rusine,Kinen etj etj…..
Kryeministri i paafte dhe antishqiptar, qe drejton vendin nuk e duron dot shtetin ligjor, qe amerikanet dhe europianet duan ne Shqiperi,sepse ky shtet eshte eshte kunder droges,krimit,korrupsionit dhe koncesioneve.
Ndersa ky shkollepaku qe medemek i jep mend europes mijevjecare, do qe te beje shtetin e trafikanteve,krimineleve dhe aventuriereve.
Eshte i humbur,do te ike dhe do ta qeshin edhe si mendjehumbur qe eshte”.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakKot lodhesh Lul, Brukseli beson Ramën
Artikulli tjetërDritan Leli “prenoton” makinën e tij personale, superluksoze dhe e shtrenjtë (DETAJET)