Ballina Aktualitet Kush janë shenjat e Horoskopit me dy fytyra

Kush janë shenjat e Horoskopit me dy fytyra

Çdo njeri do të fliste pa më të voglën droje për pikat e forta e të paktë do të ishin ata që pranojnë hapur defektet e anën e dobët të karakterit.

Si një medalje me dy faqe dhe një person ka dy fytyra! Nuk po flasim për tiparin e hipokrizisë , por për atë të dyanshëmërisë së personalitetit, që ju pëlqen apo jo të gjithë e kanë.

Dashi

Fytyra e parë : janë pasionantë, të motivuar për të ecur para dhe ambiciozë.

Fytyra e dytë: Përjetojnë luhatje të shpeshta emocionale, janë acarues dhe agresivë kur diçka nuk u shkon sipas planit.

Demi

Fytyra e parë: Janë njerëz besnikë, të besueshëm dhe e duan punën.

Fytyra e dytë: janë tejet kokëfortë dhe nuk heqin dorë lehtë nga idetë e tyre. Janë posesivë dhe arrogantë.

Binjakët

Fytyra e parë: Janë njerëz të shoqërueshëm, mendje hapur dhe shumë të komunikueshëm.

Fytyra e dytë: Binjakët duket se janë të karikuar në energji 24/24 dhe ky impulsiviteti i bën shpesh herë të padurueshëm. E gjejnë shpesh veten në ankth dhe probleme që i “shpik” mendja e tyre.

Gaforrja

Është empatike, e dashur, besnike. Dinë të dëgjojnë dhe të japin këshilla të mira.

Fytyra e dytë: Kjo shenjë është tejet e prirur të bjerë pre e depresionit, ndihen sikur askush nuk i kupton, mbyllen në vetvete dhe ajo që dinë të bëjnë më mirë t’ia vënë fajin “botës”.

Luani

Është një shenjë me vetbesim të lartë, simpatike për të tjerët dhe shumë e dashur në rrethin shoqëror. U pëlqen të jenë në qendër të vëmendjes dhe pikërisht me këtë tipar lidhen dhe pikat e tyre të dobëta !

Mendojnë se janë në qendër të botës dhe kur e kuptojnë që kjo e fundit nuk rrotullohet rreth tyre bëhen dramatikë.

Virgjëresha

Nuk ka problem që virgjëresha nuk e zgjidh. Analizojnë çdo gjë, janë kritikë dhe njerëz me logjikë të ftohtë.

Fytyra e dytë: E marrin jetën shumë seriozisht vetëm duke e humbur veten ne detaje të parëndësishme.

Mbianalizojnë çdo gjë dhe shpesh përfundojnë duke kritikuar veten dhe për gjërat më të vogla.

Peshorja

Janë njerëz të respektueshëm, paqësorë që shpesh herë vendosin dhe nevojat e të tjerëve para.

Fytyra e dytë: Dëshira për të qenë gjithnjë në harmoni,bën që këta njerëz të shkojnë nga fryn era. U shmangen konflikteve dhe problemeve reale në jetë.

Akrepi

Janë njerëz me humor, të gjindshëm dhe të pavarur !

Fytyra e dytë: janë njerëz manipulativë, tradhëtarë dhe hakmarrës.

Shigjetari

Kjo është një shenjë optimiste, aventuriere, në kërkim të gjërave të reja.

Kanë probleme me përqëndrimin, e humbasin shpejt interesin dhe kjo gjë bën që ta humbin shpejt qetësinë e të nxehen.

Bricjapi

Është një shenjë e suksesshme, tejet e organizuar dhe praktike.

Ana negative: Janë kokëfortë, nuk i pranojnë gabimet e tyre , nuk bëjnë kompromise dhe shpesh është e pamundur të bësh një debat me ta sepse e marrin çdo gjë personale..

Ujori

Pëlqen udhëtimet, të takojë njerëz të rinj e të njohë kultura të reja ! pëlqejnë çdo gjë që u sfidon limitet.

Të këqijat: janë shumë emocionalë dhe duke u mbyllur në atë flluskën e tyre, bëjnë që të dalin nga realiteti e të zhyten në botën e tyre të fantazive.

Peshqit

Janë të ndjeshëm, kujdesen për njerëzit që kanë pranë, u qëndrojnë besnikë njerëzve të afërt dhe bëjnë gjithçka për t’i ndihmuar.

Fytyra e dytë: Pëlqejnë vetminë, por shpesh e kalojnë cakun dhe për këtë bëjnë me faj të tjerët duke na bërë të besojmë që ne si kemi qëndruar pranë kësaj shenje

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakHumbet kontrollin e makinës, bie nga ura, plagoset shoferi
Artikulli tjetërArdi Veliu fillon nga puna, shkarkohet zyrtari i lartë, ja kush emërohet zv.drejtor i përgjithshëm