Ballina Aktualitet Rama dhe Xhafaj takim me Metën në Presidencë

Rama dhe Xhafaj takim me Metën në Presidencë

Presidenti Ilir Meta ka mbedhur Këshillin e Sigurisë në Presidencë.

Kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilir Meta në ambientet e presidencës.

Bashkë me Ramën dhe Fatmir Xhafajn janë edhe anëtarë të tjerë te këshillit të sigurisë kombëtare.

Mësohet se Këshilli i Sigurisë është mbledhur rreth orës 16:00, ndërsa po vazhdon ende.

Në këtë takim besohet se në fokus të diskutimit janë prioritete e Sigurisë Kombëtare.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook