Ballina Aktualitet Letër për Erjonën, e cila do të na tregojë gjithë m*tin që...

Letër për Erjonën, e cila do të na tregojë gjithë m*tin që ndodh në…

Nga Christine Steffen

E dashur zonja Sulejmani!

Pak kohë më parë keni thënë në një TV italian, se për fat të keq ka vajza, që lidhen me futbollistët për shkak se kjo u garanton të bëhen të famshme.

Duhet ta pranoj se kam qeshur.

Të them të drejtën, kam menduar natyrisht se ju jeni një femër e tillë.

Si gruaja e Blerim Dzemailit dhe si kandidate për Miss Shqipërinë ju jeni zgjedhur si gruaja më seksi e futbollistëve në Euro2016.

Por çfarë njeriu jeni ju?

E kam bërë këtë pyetje që kur ju kam parë në krah të Dzemailit për herë të parë.

Ju e keni ndarë në rrjetet sociale fatin tuaj në dashuri, lindjen e djalit Luan, si një familje perfekte.

Fotot më krijonin një ndjesi sikur shihja ‘Kampin e xhunglës’, një përzierje mes magjepsjes dhe trembjes.

Ti dukesh si një Barbie, ai nga pas jo si një Ken, por si Blerimi i dobët, krenar dhe konfuz në sytë e tij se ka ‘peshkuar’ një bombë seksi të pabesueshme.

A jam ndjerë keq? Pak.

Por të kthehemi sërish tek ju.

Keni thënë se doni të botoni një libër, ku do tregoni gjithë ‘mutin’ që ndodh në botën e futbollit.

Për shembull, që futbollistët përpara lojës preferojnë të masturbojnë, sesa të bëjnë seks me gruan.

Kjo shpallje është shprehje e faktit se jeni e hapur në mënyrë ekstreme në mënyrën se si e karakterizoni veten.

Ju thoni në një intervistë se jeni më inteligjentja e grave të futbollistëve.

Për shkak se mund t’i rezistoni botës së artë të të famshmëve, duke e ditur se lumturia nuk varet nga pasuria.

Epo nuk jeni më një grua futbollisti, je në proces divorci dhe ish-burri yt ta ka ndaluar të përdorësh emrin e tij për projektet e tua.

Megjithatë nuk kam frikë se do të na dalësh nga sytë.

Dhe vazhdimisht do të mendoj se çfarë personi jeni (mes nesh: jo e përshtatshmja për Blerimin. E kam kuptuar prej pak kohësh).

Një vit pa shumë m…

* Letër e hapur për ish-gruan e futbollistit Blerim Xhemaili, e cila shkaktoi shumë debat me deklaratat se do të zbulojë sekretet e futbollistëve me anë të një libri. Christine Steffen është gazetare zviceriane e Neue Zuercher Zeitung.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookFOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakPanetone me fruta pylli
Artikulli tjetërFOTO/ Harrojeni të ftohtin, lepurushja latine “të përvëlon” me format e saj shpërthyese