Ballina Aktualitet LSI mobilizon dhjetëra të rinj, koha për protestë

LSI mobilizon dhjetëra të rinj, koha për protestë

Pas vendimit të LSI-së dhe Partisë Demokratike për një fazë protestash, ka ardhur një veprim konkret nga LSI, duke organizuar një mbledhje për të mobilizuar të rinjtë në protestë. 

Në këtë seli, shihet deputetja Floida Kërpaçi që iu flet të rinjve dhe iu kërkon që përveç se t’i bashkohen ata vetë protestave, të ftojnë edhe të rinj të tjerë dhe familjarë të tyre.

“Çdo i ri dhe e re duhet të bashkohet për t’i thënë jo kësaj qeveria e cila çdo ditë e më shumë po e keqqeveris vendin dhe po i largon të rinjtë nga vendi”, thotë ndër të tjera Kërpaçi.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas mbledhjes që zhvilloi me aleatët e tij opozitarë, tha se protesta opozitare do të nisë këtë muaj, ndërsa nesër do të vendoset data.

Edhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha sot se “sulmeve të krimit do t’i përgjigjemi me çizmen e protestës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Ma vrau ai plehra para syve, e kapi dhe…”, zbardhet dëshmia rrënqethëse e motrës së Arielës

Kastriot Myftaraj: Kush është oligarku me 5 yje qeveritare, çfarë fshihet pas tij (Emri)

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë (Emrat)

Vrasja e Arielës, sociologu shpërthen ndaj gazetarëve: Derdimenë! Nuk të lini as të vdesësh rehat!

“Si u mashtruan paturpësisht banorët e Verrisë për inceneratorin e plehrave nga Edi Rama”

Historia e dashurisë që në gjimnaz për Arielën, familja e Aldisonit thotë se…

Ngjela i përmend me emra: Ja kush janë të korruptuarit e antishqiptarët që nuk punojnë, por fshehin…

“Arielën e dashuronte që i vogël, por…” shoku i ngushtë tregon ndenjat dhe mëritë e Aldisonit

Forumi Ekonomik Botëror jep alarmin: Pabarazia dhe varfëria në Shqipëri janë rritur në 5 vitet e fundit

U shemb përtokë me 5 plumba, zbardhet telefonata e fundit e Arielës

Artikulli paraprakE rrallë! Shkretëtira e Saharasë zbardhet nga dëbora, hera e tretë në 37 vite
Artikulli tjetër35 fotografitë magjepsëse që kanë hedhur dritë mbi të kaluarën