Ballina Aktualitet Lufta kundër terrorizmit/ DASH nxjerr raportin: Shqipëria ka qenë një mbështetëse e...

Lufta kundër terrorizmit/ DASH nxjerr raportin: Shqipëria ka qenë një mbështetëse e fuqishme, ndihmoi me armë dhe municione

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për luftën kundër terrorizmit për vitin 2016, në të cilin vlerëson përpjekjet dhe kontributin e Shqipërisë në luftimin e këtij fenomeni.

“Shqipëria ka qenë një mbështetesë e fuqishme e luftës kundër terrorizmit në vitin 2016 dhe vazhdoi pjesëmarrjen e saj në radhët e Koalicionit Global për mposhtjen e ISIS, duke bërë donacione të shumta armësh dhe municionesh”, thotë raporti. 

Dokumenti zyrtar cilëson dhe datat 4 dhe 5 nëntor të vitit të kaluar, kur një operacion i mirëorganizuar çoi në arrestimin e 4 personave, të cilët dyshoheshin se do të kryenin një sulm terrorist gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael.

“Operacioni parandaloi një sulm potencial terrorist që do të kryhej gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael, e vlefshme për Kupën e Botës, që do të luhej në Shkodër më datë 12 nëntor”, vijon raporti. 

Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakKukësi fiton 2-1 ndaj Sherif Tiraspolit, por nuk kalon dot në raundin tjetër
Artikulli tjetërInstagrami, rrjeti social më i shfrytëzuar për ngacmime