Ballina Aktualitet MOTI/ Rikthehen reshjet, ja zonat ku do bjerë borë (Foto)

MOTI/ Rikthehen reshjet, ja zonat ku do bjerë borë (Foto)

Sot pasdite (e hënë, dt.25) nuk priten reshje. Ndërsa nesër (e martë, dt.26) sinoptikanët parashikojnë reshje lokalisht mesatare gjatë pjesës së dytë të ditës në veri dhe reshje të dobëta lokale në qendër dhe jugperëndim.

Në Alpe, në lartësi të mëdha, ato do të jenë në formën e borës, parashikon Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

– Në bregdet: 5 °C / 15 °C

– Në vendet e ulëta: 5 °C / 15 °C

– Në vendet malore: 0 °C / 9 °C.

ERA

Sot pasdite (e hënë, dt.25) dhe nesër (e martë, dt.26) era do të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookFOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakZjarr në një stallë në Pukë, digjen disa krerë bagëtish
Artikulli tjetërZhurmat e kapsollave për festat, shpërthen gazetari: 10-fishoni ato m*t taksash për “bombat” se na tromaksët