Ballina Aktualitet Ndërron jetë gazetarja e njohur korçare, kolegia e saj i dedikon disa...

Ndërron jetë gazetarja e njohur korçare, kolegia e saj i dedikon disa fjalë prekëse

SHPËRNDAJE

Një prej gazetareve më të njohura korçare Irena Vreto ka ndërruar jetë ditën e sotme teksa luftoi me forcë dhe vullnet sëmundjen e rëndë nga e cila vuante por që nuk ja arriti ti bënte ballë.

Albana Cakshiri ka qenë kolegia dhe mikja e saj më e mirë e cila e bëri të ditur këtë lajm fatkeq dhe të hidhur për familjarët e saj dhe ndarjen nga jeta të Irena Vretos. Në një postim tek rrjeti i saj social “Facebook” ajo ka njoftuar se ceremonia mortore do të mbahet në orën 11:00 ditën e nesërme tek Kisha e Shën Sotirit në Tiranë tek Parku Rinia.

STATUSI I PLOTE I GAZETARES 
Te nderuar miq dhe dashamires,

Sot ka nderruar jete shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Irena Vreto. Semundja e rende per 4 vite te gjata dhe te tmerrshme triumfoi, megjithe luften e forte te Irenes. Nuk doja te shkruaja nje lajm te tille, per nje zonje qe miresine e kishte lajtmotivin e jetes se saj. Per nje intelektuale dhe artiste te rralle si ajo. Natyrisht dua te jem mirenjohese per njerezit qe e ndihmuan Irenen ne keto vite te veshtira.
Irena qofsh e parajses!

Ceremonia mortore neser ora 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit(tek Parku “Rinia”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakKryemadhi fillon të tallet me qeverinë: Program batutash i shkruar keq e me lajthitje
Artikulli tjetërPrezantohet Iphone 8 dhe 8 plus, risia quhet Iphone X