Ballina Aktualitet FOTO/ Më në fund përfundon, shikoni si duket bulevardi i ri i...

FOTO/ Më në fund përfundon, shikoni si duket bulevardi i ri i Tiranës

SHPËRNDAJE

Siç duket në këto foto, ajo që lë mbresë është projekti i gjelbërimit të Bulevardit të Ri, që parashikon mbjelljen e 1100 pemëve me 18 lloje të ndryshme, të cilat çelin në stinë të ndryshme dhe ku lartësia e pemëve shkon nga 4 deri në 7 metra. Gjithashtu do të mbillen edhe 7300 copë shkurre nga 58 lloje të ndryshme.

Bulevardi tashmë ka hapsira të gjelbra për të gjithë dhe janë vendosur edhe stola për gjithë grupmoshat që të kalojnë kohën e lirë me njëri-tjetrin. Kjo është një arritje dhe për banorët e zonës pasi nuk kishin njohur ndërhyrje prej vitesh.

no images were found

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakSulmi i Londrës/ Dalin momentet e arrestimit të agresorit (Foto+Video)
Artikulli tjetërKatër arsyet përse nuk po e harroni dot ish-in tuaj