Ballina Aktualitet Nis sot muaji i Ramazanit, kryemistri Rama mesazh urimi për besimtarët

Nis sot muaji i Ramazanit, kryemistri Rama mesazh urimi për besimtarët

Besimtarët muslimanë në të gjithë botën sot kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit, agjërim i cili zgjat pothuajse një muaj. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë besimtarët muslimanë në rrjetin social “Facebook” përmes një fotoje të xhamisë “Gjin Aleksi”, në Delvinë. 

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë gëzuar Muajin e Ramazanit, me këtë foto të Xhamisë së Gjin Aleksit në Delvinë.

Ky monument kulture i ndërtuar rreth viteve 1600, xhami e njohur për sistemin e përkryer akustik dhe gërshetimin e kulturës vendase me atë post-bizantine e otomane, po i nënshtrohet për herë të parë restaurimit të plotë falë bashkëpunimit të shkëlqyer të Ministrisë së Kulturës me Komunitetin Mysliman të Shqipërisë

Agjërim të lehtë!” – shkruan Kryemistri.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakBen Stiller dhe Christine Taylor ndahen pas 17 vitesh martesë
Artikulli tjetërHolliwood-i vjen me një film për Skënderbeun . Zbulohet aktori i famshëm që do të luajë rolin e Skënderbeut.