Ballina Aktualitet “Nuk na japin kredi se jemi aktorë”, ironia therëse e artistit të...

“Nuk na japin kredi se jemi aktorë”, ironia therëse e artistit të njohur shqiptar

Shpeshherë dëgjojmë se artistë të ndryshëm ankohen për vështirësitë që hasin në tregun shqiptar.

Artistët ndihen të nënvlerësuar, sepse duke krahasuar atë çfarë japin me atë çfarë marrin është thjesht diçka shumë qesharake dhe këtë gjë e ka pohuar vetë aktori i njohur i humorit, Romir Zalla.

“Ne sa na shohin në bankë s’na japin kredi. Jeni aktorë ju thonë s’keni me çfarë të paguani” ka thënë Romiri me ironi, duke i shtuar dhe pak doza humori ashtu siç i ka hije një komediani.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook