Ballina Aktualitet Paloka reagon pas deklaratës së Ramës: Sipas tij “armiku më i madh...

Paloka reagon pas deklaratës së Ramës: Sipas tij “armiku më i madh i policise nuk është krimi…” por opozita

Nënkryetar i Kuvendit dhe Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ndaj fjalimit të mbajtur nga kryeministri, Edi Rama për 105 vjetorin e themelimit të Policisë së Shtetit.

Me anë të një postimi në Facebook Paloka shkruan: “Rama deklaron hapur në Lezhë se sipas tij “armiku më i madh i policise nuk është krimi…” por opozita.

Nuk mund të jetë ndryshe për atë që policinë e bëri pjesë te krimit, që jo vetëm policinë por dhe Parlamentin e qeverinë i ka vënë nën thundrën e krimit.

Ramës as policia dhe as drejtësia nuk i duhen për të luftuar krimin , po për të luftuar opozitën , qytetarët e për të mbrojtur e forcuar krimin, përfaqësuesi më i shpifur i të cilit është ai vetë”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakShpërthimi në Shkodër, zbardhen emrat, numri i të plagosurve shkon në 7
Artikulli tjetërStresi i jep fund beqarisë, detaje nga dasma private në Santorini