Ballina Aktualitet PD ‘vë Ramën para gjyqit’: Të japë llogari pse është takuar me...

PD ‘vë Ramën para gjyqit’: Të japë llogari pse është takuar me Tahirin në mënyrë të fshehtë

Partia Demokratike, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për lidhje direkte me 613 kg kokainë që hynë dhe u konfiskuan nga Policia në Shqipëri.

Sipas PD-së kapja e kësaj sasie droge, konsiderohet si një dështim të klaneve pranë kryeministrit, si dhe arsyen e vërtetë pse Rama përfundoi në spital pas kapjes së së një sasie droge me vlerë aq të madhe.

Deputetja e PD, Dhurata Çupi, ngriti pyetjen para medias se cila qe arsyeja që kryeministri u takua fshehurazi me Saimir Tahirin, ish-ministrin e tij të Brendshëm, në një nga spitalet private të Tiranës.

 Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook